Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mladý chameleon

Dobrý den, mám chameleona cca. 5 dní. První den sežral asi 5 cvrčků, a pak čím dál míň a míň, dnes 2. Občas lozí i po stěnách terárka,snaží se dostat až nahoru k lineárce, má tam mřížku tak snad neproleze, sice si vlezl i na ruku, ale je pořád hodně vystresovaný a třeba zničehonic ztmavne a začne jako kdyby utíkat, ikdyž ani nejsem v místnosti. Četl sem mnoho rad o krmení a zdá se mi že 2-5 cvrčků je málo. Nebo je to normální takhle ze začátku? Jsme docela z toho nervózní, to víte, začínající chovatelé :-).Terárko je vysoké 120 cm x 45 x 50 , nahoře má reptiglo 5, má k němu dobrý dosah + výhřevku a lineárku na dosvícení. Větve jsou z vrby. Cvrky obalujeme ve vápníku a občas v Nutrimix. Díky za všechny poznatky

Je to zcela normální, buď rád, že vůbec takhle žere :-) Každopádně to chce ze začátku, měsíc, maximální klid - nevytahovat ho ven, nechodit kolem atd...
Jestli si nejsi jistý terárkem, nebo něčím, tak tady klidně hoď fotky atd...

Někde jsem četl, že teplota u mláďat má být taková a jinde zase, že taková... Tak by jsem se chtěl zeptat jestli je v poho u 2,5 měsíčního chameleona teplota nahoře v teráriu 39 stupňů celsia a dole 25 stupňů Celsia. Já ho mám doma 3 den ale už i ten 1 den žral z pinzety a mám ten stejný problém jak ty... Dnes snědl asi jen 3 nebo 4 cvrčky a první den asi kolem 7 a ožral půlku rostlin v teráriu a jak si to tak čtu, tak asi přestanu dávat z pinety, aby jsem ho míň stresoval a uvidím. :) Všem díky za radu ohledně té teploty.