Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krajta královská - úmrtí

Zdravím.

Včera mi bohužel po měsíci uhynula půlroční krajta královská. Chtěl bych vědět nejčastější příčiny úmrtí tohoto hada. Nechci ho dávat pitvat, je mi ho líto.

Had měl terárium cca 90x50x60 (d/š/v), podklad lignocel, 3 velké kameny, jeden suchý pařez a jednu čerstvě uříznutou větev (dokonce v terériu začala rašit/kvést). Vodu jsem mu dával každý druhý den novou, vlažnou. Teplota přes noc (bez osvětlení) neklesla pod 20°C. Přes den měl cca 26°C, přímo pod světlem (kam si mohl vlézt) měl určitě mnohem víc (neměřil jsem). Za tu dobu co jsem ho měl (měsíc), jsem ho stihl dvakrát nakrmit čerstvě ochlupeným holátkem myši. Při lovení druhé myši (krmení v teráriu na lignocelu) se jednou netrefil a nabral množství lignocelu. Říkal jsem si, že v přírodě se mu to může stát běžně, nebudu mu s tím nijak pomáhat. Po chvíli myš bez problému chytnul. Po několika dnech začal běžně vylučovat (mám však obavy, že ne dostatečně). Přibližně ve stejnou dobu začal "šednout", zakalily se mu oči, tudíž známka toho, že se bude svlékat. Snažil jsem se mu tedy zvýšit vlhkost (obden jsem mu cca 0.5l vody zvlhnčil vše v teráriu - lignocel, kameny, větve i hada). Po cca 12 dnech od posledního krmení (krmil jsem po 14 dnech) jsem ho viděl na zemi se zvednutým ocasem. Domníval jsem se, že je to nějaké gesto svleku (teď si spíše myslím, že se snažil vylučovat a nešlo mu to). Nechal jsem to tedy být. Další den už ocas nezvedal a měl dokonce i přirozenou barvu (nebyl již zašedlý, pouze hlava, oči měl tmavé). V den krmení jsem ho našel ležet v místě, kde jsem ho ještě neviděl (daleko od světla - v chladu). Myslel jsem, že se chladí. Vyměnil jsem mu vodu, navlhčil prostředí. Pohladil jsem ho a chtěl ho probudit. Nijak nereagoval. Zjistil jsem, že nedýchá. Nadzvedl jsem ho, žádné stažení svalů. Přiložel jsem k němu prst a byl velmi chladný. Uhynul. :.(

Co bylo špatně? Mám podezření na lignocel nebo na nedotrávenou myš. Lignocel ho mohl ucpat (proto ten zvednutý ocas). Zkažené maso myši ho mohlo otrávit zevnitř.

Prosím, co se mu mohlo stát? Nechci ho dávat veterináři, aby se v něm pitval.

Odpověď na otázku

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny