Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gutka zabije myš a nechá ji být

Ahoj všem, mám samičku, které je 2 a půl roku a v posledních dvou případech zabila myš a nechala ji být.Ten den, resp večer, krmím až později kolem 22 hodiny, už další myš nechtěla, druhý večer normálně vzala dvě.Dnes taky zabila myš, nechala ji být, hodila jsem ji samci, který je popelnice.
Podklad je rašelina smíchaná s pískem 1:1, rosím 3 krát týdně, teplota v nejteplejším místě 25 stupňů a v nejchladnějším 22, v noci pokojovka.Velikost je 100x60x70 (délka, výška, hloubka), přibude v nejbližsí době samec, který je v jiném teráriu.Ač je had v dobré kondici, tak se ji snažím trošku více vykrmit, protože, když se povede připuštění, tak až do vykladení žrát nebude, tak aby nevyhubla-možná se obávám zbytečně.
Před svlekem není.Stalo se to někdy někomu?
Děkuji

S času na čas sa to stáva. Ak mimo toho normálne žerie, nerob si starosti.
V najteplejšom mieste 25 mi príde teda hodne málo. Pod výhrevom kludne 35.
Po pripustení bude žrať normálne dalej. Dokonca aj viac, lebo bude potrebovať živiny na tvorbu vajec. Večšinou prestávajú žrať až pred kladením(a to už sú v podstate aj vidieť na nej vajcia).

Teplotu jsem měřila na dně terárka-mám už starou přísavku, když se jde vyhřát, tak leze po kmeni dutého stromu, je možné, že tam je víc, když dám silnější žárovku, než je 40w, tak je stále zalezlá v nejchladnějším koutě, takhle je občas i uprostřed, měla tam 60w ale to stále vyhledávala vodu.

Ale teplomer snád meria normálne nie?
Je vcelku naprd vedieť teplotu 40cm nad substrátom vo vzduchu kde sa had nedostane.
Proste ten teplomer položím do najchladnejšieho kúta, potom do najteplejšieho, potom pod žiarovku a je to.
Ak chcem vedieť teplotu na nejakom konáry vo výške, tak ho tam prichytím šnúrkou alebo gumičkou a je po strašnom probléme...
A zadarmo.

Takže nejchladnější místo ve kmeni, tam leží často 22 stupňů, ve středu 24 a nejtepleji má 28 a tam se nezdržuje vůbec, každý had má skrýš jak v nejchladnějším, tak i nejteplejším místě, aby si mohl vybrat a zůstat neviditelný, samec má rád teplo, ten se "peče" v 35 skoro pořád.