Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem knouraní

Ahoj vím že to nepatří do tera ale snad někdo poradi...mám 4leteho staforda a bydlíme na sídlišti kde je spousta fen a procházky jsou stylem rypak u země a jede si,na nějaké pod ke me absolutne nereaguje...pomůže kastrace?a za další neustále kňučí a když mu řeknu ticho nebo nesmis tak to nefunguje.kdyby míval průjem tak to pochopim ale je zdravý....mám s něho nervy,v práci nervy a dojdu sám a jedem zase.procházky děláme dlouhé,v lese v pohodě ale dojdem a na sídliště a neposlechne na slovo.píšu na mobilu snad tu nebude moc chyb děkuji za rady

loading...

já tomu rozumím, ono to jaksi souvisí....2 hodiny v lese bez zaměstnání mozku jsou pro takového psa nic, za 2 hodiny bych neutavila v lese ani jezevčíky.
Půl hodiny na cvičáku ho unaví víc jak 2 hodiny v lese, ale to je OT.
Kdo chce chodit na cvičák, čas si najde, kdo nechce, hledá výmluvy.
A kňučení souvisí s tím, že se nudí, je málo unavený.

Nějak nechápu, zda věk souvisí s vymlouváním...prostě je nutný, abyste dopiloval přivolání, nejlíp na stopovačce a nejlíp začít v pachově nezajímavých místech a na místech, kde se vyskytuje co nejmíň lidí a psů, ale jak pracovat se stopovačkou vysvětlí bud´ na cvičáku, nebo nějaký zkušený výcvikář osobně.

Cvičím zejména v lese, protože mám i psy lovecky vedené a beru je do honitby, nebo tam cvičím občas stopy, protože les je pachově velmi čistý, ale třeba přivolání bych tam neučila, a zadavatel potřebuje psa naučit základ a to je přivolání.
Ale se psy co dělám sportovku, tak ty v lese většinou ničemu neučím,krom občasných stop, protože to mají jako oddychovku a relax.

U těhle plemen jak už bylo řečeno je základ je zaměstnat..tedy hlavně unavit, a na to je procházka žalostně málo-pak maj přebytek energie a vymejšlej kraviny.Chce to vymyslet co ho bude bavit a zároven si u toho vybije energii-můj bulík např. dokázal nosit i hodiny pneumatiku od auta, běhal s ní, aportoval jí do kopce.....na fenky, čmuchání a vzpurnost mu pak moc energie nezbývalo.

já tu neřeším problem jak ho zabavit,,.my samozdřejme taky,.,jak tahani pneu,tak ma na stromě pověšenou,jezdim snim na kole,jezdíme na 20 kilometrove tůry,kdyz jdem ven vždy jdem s někym kdo ma psa.,.jako že bych snim šel ven a delej si co chceš rozhodně ne.Jdem po sidlišti a slintá jak prase a rypak u země,.,zdá se si jako bych se ptal jak unavit psa a to určtě vím,.,vracíme se dom a ten se zamnou vleče a sotva jde ale stejne ma nos k trávě,.,

Kastrace by měla pomoci, my máme vykastrovaného psa a jiní psi, ani feny, ho absolutně nezajímají

Hrozná věc, tato kastrační lobby! Jak se mi něco na psovi nelíbí, doporučuje se hned nechat vykastrovat. Nedej bože mu ale kupírovat ocas nebo uši, to se všichni pos...u hrůzou a vymýšlí, kam všude takovému psu zabránit vstupu a hlavně ho nenechat rozmnožit (uchovnit)!.

Jasně, že kastrace je všemocná, pes je moc živý tak ho vykastrujem, pes značkuje tak ho vykastrujem, pes neposlouchá, tak ho vykastrujem, fena hárá-jaký to div, tak ji vykastrujem atd na podobné případy jsem alergická.Taky mám vykastrovaného psa-měl rakovinu varlete, jedno nemá cenu nechávat, a 2 feny-obě zánět dělohy, i když se to přeléčí atb, tak se to při dalším hárání na 99% vrátí, ano ze zdravotních důvodů to chápu naprosto, z důvodů pohodlných nikoliv.

na sídlišti vám prostě nevěnuje pozornost, je pro něj zajímavější čmuchání. Vezměte oblíbenou hračku, pamlsky.. cokoliv.. Když jde pes s Vámi, musíte pro něj být "atraktivní". Zaujměte ho něčím, hrajte si s ním, přetahujte se, házejte mu míček.. nedejte mu čas na čmuchání. Nepůjde to rychle, ze začátku bude úspěch když odtrhne nos od země, je to na dlouhodobou a hlavně důslednou práci..
Rozhodně psa nekastrujte. Kastrace je poslední možnost u nějakého agresivního a absolutně neovladatelného psa. Jestli v jiném prostředí poslechne, je to už jen o tom si udělat čas a přenést to do "rušivějšího" prostředí.

na kňučení a zlobení doma vyzkoušejte nějaké inteligentní hračky.. Třeba ty, co se z nich dolují pamlsky..
Když kňučí, tak ho prostě zaměstnejte.. hrajte si, trénujte povely, učte ho nové věci.. máte hodně aktivní plemeno, tohle je častý problém, ale zázračný lék na to neexistuje.. jen si na něj dělat více času..

Souhlasím s marketka_m...učit, opakovat povely dokola, zaujmout psa...pak je otázka kdo vyhraje...musíte vydržet...může to být těžké a zdlouhavé, ale pokud již základ má tak to půjde. A jak bylo psáno zaměstnat mozek. Př. přivolávat si ho jen tak a dávat mu všelijaké poveli a stále učit něco nového, ne jen když potřebujete...hodně odměnit a zase dát volno. Co se týče kastrace..pokud psa nemáte uchovněného...není to nic špatného...uklidní se. Je to běžná věc a kolikrát to uleví i psovi.

nechtěl jsem vůbec reagovat na "všeznalé náctileté" pejskařky, ale zase mi to nedá - zvláště po
moudrech jako např.
Co se týče kastrace..pokud psa nemáte uchovněného...není to nic špatného...uklidní se. Je to běžná věc a kolikrát to uleví i psovi.

je to naprosto zbytečný zásah do zdravého organismu..-:x:
všem těmto zastáncům "běžné operace" doporučuji prostudovat
http://www.naiaonline.org/uploads/WhitePapers/Long TermHealthEffectsOfSpayNeuterInDogs.pdf