Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem želva žlutohnědá - nepřibírá mi.

Dobrý den mám dotaz mám želvičku testudo graece velikost 7cm. mám jí už 10 dní ale vůbec mi nepřibírá má žárovku na teplo i žárovku uvb, velké terárko, k jídlu rukolu a čínské zelí ale zhubla mi 2g měla 34g a teď 32g. Dávám jí 2 týdně doplňkové krmivo i vápník. Co s tím? A pokud možno poradit i s podestýlkou pro alé želvy.Děkuji

Žádný bílek z vajíčka:!:, příliš bílkovinná strava - vede k obezitě a špatnému růstu u těchto želv. Listy z ředkviček a kedluben bych také nedával. 10 dní je opravdu krátká doba, nemůžete se divit že zhubla, je v novém prostředí, tak to má na ni vliv. Doplňkové krmivo také nedávejte, nevím sice to je, ale krmiva typu granule pro želvy a "vitamíny" určitě ne. S tou podestýlkou pro želvy, se prosím nikdo nenaštvěte, ale podle mě i podle pana Přikryla a pár dalších je pro mláďata asi nejvhodnější kokosové vlákno smíchané s obyč, pískem na pískoviště - i na spaní. Želvy se do toho pěkně a snadno zavrtají a dobře to drží vlhkost, hobliny musíte často měnit (alespoň 1x za 2 týdny) a želvám se v tom špatně leze, hlína zase příliš ztvrdne, rychleji vysychá a bahní - proto doporučuji pouze pro adultní zvířata. Ještě k tomu kokosovému vláknu, není důvod, aby se tím želvě ucpal trávicí trakt, když se jí v tom potrava neobalí. Stačí, aby jedla třeba na kamínkách a je to v pohodě. Ano, fotografie a zkušenosti zde na poradně jsou sice odstrašující, ale není důvod k ucpání když na tom želva nebude nic konzumovat.