Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodej krmého hmyzu - živnost

Ahoj,
docela se mi povedlo rozjet chov švábů a za posledních pár týdnů/měsíců mi to hodilo nějakou korunu. Zatím to není alarmující zisk, ale protože v tom vidím potenciál pravidelného vedlejšího příjmu tak dost silně uvažuji o založení živnosti. Potřebnou kvalifikaci pro tuto vázanou živnost mám, v tom problém nevidím. Ale nikde se mi najít, jak je to v takovém případě s nějakými tahanicemi (případně kontrolami) ze strany veterinární správy. Předem díky za odpovědi k tématu.

//PS: jak píši výše, nejedná se o závratné částky, ale jako přivýdělek se to určitě hodí oficiální to potřebuju mít.

Obávám se, že takhle to fungovat nebude. Jestliže se jednou uzákoní, že určité druhy hmyzu jsou považovány za hospodářské zvíře, tak to bude platit pro druh jako takový a nejspíš se nebude rozlišovat pro jaké účely ho kdo chová. Anebo si to budou na každém úřadu vysvětlovat po svém a to bude teprve ta správná legrace.