Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rhacodactylus ciliatus-mládě nežere

Dobrý den,
26.1. 2014 se mi narodilo mládě R. ciliatus. Dočetla jsem se, že po narození nemusí klidně i 14 dní jíst, ale mně se to už zdá docela dlouho. Je v plastovém boxu s rozměry 11x17x17cm (vxšxh), na ubrousku s větvičkou Ficus benjamina. Rosím jednou denně. K dispozici má cvrčky úměrné jeho velikosti (trochu menší než mezera mezi očima), ale těch si nevšímá. Jinak mi připadá zdravý, aktivní. Dá se nějak ovlivnit gekonova "chuť" k jídlu? Mám mu zkusit nabídnout nějaké kašičky?
Děkuji za odpovědi

Já mladé krmím kašičkou Repashy na špejli a většinou žrali hned po vylíhnutí. Zkusil jsem jí nabídnout. Říkal jsem si, že to bude fungovat jako vtištění. Mládě vykouklo z vajíčka a první co vidělo byl člověk, pak jsem ho vzal na ruku. Po chvíli nabídl kašičku - napoprvé stačilo aby si třeba 2x lízl.
Jinak jsem měl 2 typy mláďat. Ten první žere bez problémů. Druhý skáče, běhá. Když se mu běhání zarazí tak stávkuje: Odvrací hlavu, nechce vystrčit jazyk a podobně.