Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem páření chameleonu jemenských

Dobrý den, včera jsem dovezl samce chameleon má cca 3 roky. Dnes jsem ho dal k samičce která má cca 12-13 měsíců. Sameček se k ní přiblížil, ale samička na něj syčí a odhání ho.. je to normální chování? Samička má tmavou barvu s zelenými a oranžovými fličky.
Děkuji za vaše zkušené rady.

Má gravidní zbarvení nejspíš. pokud ho k sobě nepustí vůbec tak je možný že už má planou snůšku v sobě. teď se s tím zrovna taky potýkám a čekám až vyklade.
Chce to zksit víckrát a na delší dobu cca 2 - 3 hodiny je nechat spolu.
Lilek ti určitě poradí. Má to v merku ;)

samička hodila gravidní barvu v tu chvíi kdy sem k ni dal další samičku do terária. Podle fotek to odpovida na gravidní zbarvení. uvidím jestli ještě nějakou radu či tip:) .. A je lepší dat samce k samici nebo obráceně ? někde sem četl že je lepší dávat samce k samici.. ale sem začatečník

todle je to velké :) v tom necham samce .. jsou mu sice 3 roky, ale vypadá tak na rok a půl chlápek ho mel v malém teru asi cca 40x35x60 a je ,,zakrnělý,, tak ho nechám v tom větším a tu samičku dam do tera ve kterém jsem ji měl doposud