Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pavouk - jak začít?

Dobrý den,

Chtěl začít s pavoukem. Něco jsem si už nastudoval, ale přece jen praktické rady zkušených jsou k nezaplacení. Chci do uvolněného akvária 40x20x30 (d-š-v) umístit nějakého pavouka. Nejraději B.smithi. Na tomto pavoukovi netrvám, ale chtěl bych něco pozemního, aspoň trochu barevného, neagresivního, málo jedovatého, trochu aktivity pavouka by nebylo na škodu, je jedno jestli denní či noční druh - doporučte (a samozřejmě dostupného). Co mě zajímá - není půdorysná plocha pro jednoho pavouka příliš velká (zajistit, aby našel krmení se dá, nevidím v tom problém) a zase naopak není akva malé až pavouk dosáhne dospělé velikosti?
Pořízení pavouka - chtěl bych začít od nedospělce, ale nevím jak "starého" pavouka koupit - kolikátý svlek je tak akorát. Jak veliký by měl být pavouk odpovídajícího svleku a samozřejmě druhu?
Manipulace s pavoukem by byla minimální, vlastně jen při čištění bydlení a odklízení nesnědeného krmení.
Za odpovědi děkuji.

Chci do uvolněného akvária

Z akvária ti pavúk vylezie. Samozrejme ak už nemáš dáko premyslené ako zakryť vrch + vymyslené vetranie.

40x20x30

to sú rozmery tak pre dospelý kus, a aj tomu to bude dosť veľké.

je jedno jestli denní či noční druh

všetky pavúky sú aktívne hlavne večer a v noci :)

Jak veliký by měl být pavouk odpovídajícího svleku a samozřejmě druhu?

na to ti nikto presne neodpovie, vplýva na to veľa faktorov (kŕmenie, teplota atď...)

chtěl bych začít od nedospělce, ale nevím jak "starého" pavouka koupit

Ak začneš s dákym menším kúskom tak pri spomínanej B.smithi ti plastová škatuľka vydrží veľmi dlho a to terárium by si nevyužil pár rokov :)

S toxicky nevýznamných druhov, ktoré sú pekne sfarbené a dostupné by ti mohli byť fajn Brachypelma spp. (smithi,boehmei,emilia,vagans,albopilosum,auratum ...), Grammostola spp. (rosea,pulchra,pulchripes...), Nhandu spp. (chromatus, tripepii, coloratovillosum) a samozrejme aj iné. Len zase na úkor nižšej toxiciti tu musíš rátať s obrannými chĺpkami :)