Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno menší dotaz ke stavbě terária

Dobrý den,

chci se zeptat na jednu věc ke stavbě OSB terária pro leguána zeleného, vím, že je toho všude spousta napsaného, ale si chci něco ujasnit.

někde jsem četl, že jsou spec. ošetřené OSB desky přímo na stavbu těchto terárií, je to pravda?
a nebo, že po stavbě terária desky uvnitř přelakovaly bezbarvým lakem ?

doporučili byste mi desky přelakovat? nebo jinou variantu, aby terárko co nejdéle vydrželo ?

terárko bude stavěno max na 2 roky života legoše, pak postavíme větší.

jinak všechny spáry chci zasilikonovat akvaristickým silikonem.

omlouvám se jestli jsem někdo naštval, jen se chci ujistit, jak je to s tím lakováním či ošetřením desek proti předcházení plísní atd atd

Nepřemýšlel jsi spíše udělat to z lamina? Odpadla by Ti starost s povrchovou úpravou a když vezmeš bílou barvu tak to perfektně odráží světlo a lépe se to osvětluje. Já mám jak terárka s OSB desek tak i z lamina,a lamino se mi zamlouvá víc.

Mám jedno terko z OSB a druhé z lamina. OSB jsem zevnitř nalakovala lakem na podlahy vodou ředitelným, zvláště odolným proti oděru. Po 5 letech provozu není lak vůbec znát. Všechno pryč. Druhé z OSB mám zevnitř vymalované balakrylem(namalovaná džungle), v provozu tři roky, je místy vidět oděrky od leguáních drápů. Terko z lamina, zadní stěna korek ošetřený lakem, v provozu 7 let, ani na korku ani na stěnách žádné škrábance. Pravda v tomto terku byli leguáni pouze do dvou let.