Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Která výbojka je lepší?

Zdravím všechny chovatele.

Měl bych takový dotaz ohledně výbojek. Budu u lega měnit výbojku za novou do teď mám u lega SunLux UV 70W PAR30 s předřadníkem a byl jsem spokojený. Jenže nedávno jsem pro agamy pořídil Terrasaur UVB Lamp 100W a po přečtení http://www.euzelva.cz/clanky/mereni-uv-zdroju-vybo jky-2-pokracovani.html mám teď tak nějak nejeden šedivý vlas na hlavě, kterou teď legovi koupit. Ptž podle testu vyšla ta Terrasaur-ka ohodně lépe něž SanLux-ka.

Co se z mého pohledu týče SanLux-ka se mi zdá o hodně tišší a tak nějak jistější, zatím co Terrasaur-ka občas bzuči, chrčí atd.

Chtěl bych se zeptat jaký zdroj nad výhřevné místo by jste vybrali vy? Jen dodám, že lego bude mít 2 roky a je v plné kondici.

Děkuji za tipy, postřehy, a rady. :-)

Zvolil bych jistotu, tu kterou jsi měl. Terrasaur je bez předřadníku, neměl jsem ji, ale všechny výbojky bez předřadníku co jsem viděl, svítí mizerně. A pokud jak píšeš občas bzučí, chrčí atd... tak to bych neváhal a vzal jistotu :-)