Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta tmavá - terarium

Zdravím,

chci se zeptat, buduji terárium pro Krajtu Tmavou. Rozměry 2,50 x 1,50 x 2,0 (Délka x Šířka x Výška)
Můžu ji do takového terária umístit už od mala, nebo by byla nervózní z příliš velkého prostoru?
A co se týče vody, jak velká nádrž (zabudovaná do dna terária, aby "nepřečuhovala" a nemohla se převrátit)
by pro ni byla vhodná (délka x šířka x hloubka)?

Předem děkuji za odpověď

Podle mého velikost terárka je v pohodě jen ta výška dejte to tak na 1 metr je to zbytečné muže tam být od mala není to žádnej problém určitě tam nedávejte žádné ukryty jak tu někdo radil Krajta pokud bude od mala pořad někde schovaná ta bývá agresivní když nemá žádnej ukryt a často se sní manipuluje už od mala tak je celkem v pohodě co se tyče té nádrže na vodu to záleží na vás ale 50 cm na 50 cm mam zato že stačí ono se jim do vody stejně moc nechce sám tyhle hadi chovám tak snad vím o čen tu píšu

Ukryt pro tmavku je blbost sám chovám tmavky ve velkých tera a hlavně bez ukrytu manipulace každé 3 dny není vtom problém a já jsem menší tera nevyloučil ale to velké ničemu nebrání mam tmavek několik v několika velikostech a všecky jsou ve velkém tera bez ukrytu a tvaří jse celkem spokojeně Krajta tmavá je dost teritoriální takže pokud bude mít ty ukryty a bude se sní manipulovat málo tak ve 3 metrech za ní budete chodit ze smetákem v ruce jako jeden muj kolega mě jse osvěčilo to co jsem napsal pokud mate jiní nazor tak vam ho neberu

Ja Vam ho tedy taky neberu, jen by me zajimalo na jakem mnozstvi zvirat mate odzkouseno, ze pri pouzivani ukrytu jsou zvirata v dospelosti "agresivni". To je proste kravina. Ale i kdyby nebyla, tak je predevsim podstatne jak se citi zvire. Tady verim, ze zrovna u tmavek je mozne absolutne stresovane zvire utahat k apatii, kdezto spokojene a sebevedome mlade s moznosti ukrytu se muze nekomu jevit agresivne. Krome toho i mlade v terariu takovych rozmeru se stahne nekam za misku s vodou, zahrabe do substratu atp.

Odzkoušené to mám na 5 co sám chovám doma a mam všecky od malička před 4 měsici jsem pořídil dvě samičky P.M.B jsou v tera d 2,5 s 1,5 v 1 stresované určitě nejsou :-) za misku z vodou mě nelezou do substrátu se mě taky nezahrabávaj celej den si spokojeně leží pod zářivkou a večer šmejdí po terarku ted maj asi 1,5 m a v terarku těhle rozměru jsou od 80 cm a naznak stresu nebo nakeho nepohodlí jsem teda nezaznamenal a určitě je lepši když jsou krajty naviklé na manipulaci protože dřív nebo později je bude muset majitel nebo chovatel vytáhnout ven ad třeba z duvodu udržby tera atd a ono tahat 5 m dlouhého hada co je agresivní taky není zadna prdel

Osobně metodou pokus omyl také jsem měl ukryty u jedne tmavky a kdyz jsem vlez do tera tak se ji to zrovna moc nelíbylo ukryty jsem od dělal a tohle chovaní během caa 7 měsícu zmizelo ale je fakt že tmavky chovam v obývaku takže jsem snima deně jsou to poznatky i jiních chovatelu co znam tak jsme stejneho nazoru co jse tyce Daimonova doupete tak tomu typkovi docela fandim je tocelkem zajimave pocteni a ve sposte veci mam zato ze ma pravdu

Pouzivame ukryty s kruhovou zakladnou, pricemz nejvetsi jsou o prumeru 65 cm, ukryt takoveho rozmeru je dostacujici i pro zvirata do delky cca 4 m, i kdyz u zvirat techto rozmeru ten ukryt uz zcela jiste nezbytny neni. Ale my jsme se snad bavili o ukrytech pro mladata a to jeste v kontextu jejich umisteni do teraria o rozmerech uvadenych zadavatelem!

Tak ad je to tak nebo tak ja ukryty nepoužívám ani pro mladata ani pro velké krajty a problém v tom nemam vy ukryty použivate a taky vtom problem nemate takže pokud by chtěl někdo poradit muže si vybrat zda ano použivat nebo ne každého věc