Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka červená - chov:

Dobrý den.

Chci se zeptat na chov Užovky Červené.
Chi si jí koupit protože mě zaujala. Prý je vhodná pro začátečníky.
Chci se zepat jestli jí tam mam dát i náke UVB světlo , UVA světlo-zážení.
Vim že stačí bodovka 25w.
Terárium taky bych chtěl poradit stačil by rozměr 70x50x50 ? :)

Děkuji předem s pozdravem A.Vodenka
Změna předmětu, původně: Užovka Červená chov.: (Aurifer)

Pro začátečníka naprosto v pohodě. UVB nepotřebuje. Sílu žárovky uzpůsobit podle konkretní teploty,někomu stačí 25W někdo potřebuje třeba 40W,záleží na konkretní teplotě v místnosti. Velikost terária stačí.

Ps: Jen můj osobní názor. Příjde mi,že je škoda,že se všem začátečníkům hned cpou guttky )užovky červené). Je spousta pěkných a nenáročných druhů užovek. Samozřejmě proti guttkam nic nemám.Sám mám jeden pár,jen že to není jediný had vhodný pro začátečníky.