Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velké vejce gekončíka

Dobrý den,
řešíme otázku ohledně velkého vajíčka gekončíka nočního. Samice snesla dvě vajíčka, ale jedno je o dobrou 1/4 větší než druhé. Nevíte, co je to za - dá-li se říci - anomálii? Je možné, aby z takového vajíčka vylezli dva ještěři? Někde jsem četl, že se to již poštěstilo.

To, že je 1 vejce větší nemusí znamenat, že v něm budou 2 mláďata. Tam je víc jiných možností- buď je to druhé vejce podměrečné, nebo to velké pokud je opravdu velké, tak může být defektní nebo třeba neoplozené. Chělo by to fotku.

Ale stalo se mi víckrát, že v 1 vejci byla 2 mláďata, jak u ještěrů, tak u hadů. Většinou to vejce ale nebylo o moc větší než normálně a nikdy se mi bohužel nestalo, že by se ta dvojčata vylíhla živá. Vždycky uhynula těsně před vylíhnutím- jak tam byla vzájemně propletená, tak se nedokázala normálně vylíhnout.