Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka obojková - potrebujem poradiť

Dobrý deň našiel som užovku obojkovú vo vode so SAVOM... prichýlil som ju... A potrebujem poradiť... ;
1. Našiel som ju V zimnom období... február vonku asi 15 C ako to teraz so zimným spánkom?
2. Potrava... kúpil som mu 2 gupky A nechce jesť... prečo? dal som mu ich do vody aj sám had medzi ne vliezol A nič... Poradte súvisí to s otázkou 1?
3. Ako,, podlahu,, dostal drť keďže piesok sa naňho lepil keď vyliezol Z vody... aký materiál mám použiť?

Vopred ďakujem... Kristián
[mod]Změna předmětu, původně: Užovka Obojková - potrebujem poradiť (cejna)[/mod]

Máte sklep, chlév nebo nějakou budovu, kde nemrzne a had se může svobodně dostat dovnitř/ven? V této roční době by měla ještě zimovat, i když to letošní počasí je všelijaké. Takže pokud máte něco takového jako je ten sklep atd., tak ji tam pusťte a nechte to na ní.
Užovka obojková je chráněný druh a bez zvláštního povolení ji nesmíte chovat, odchytávat a v podstatě ani šahat a vyrušovat. Samozřejmě, že pokud byla u Vás doma, tak to jinak nejde, ale rozhodně bych ji nedával do terária...