Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hadi a možná onemocnění

Dobrý den. Mám takový možná zvláštní dotaz. Syn je nyní hospitalizován v nemocnici se zvracením a průjmem. Dle odběrů má Rotaviry. Nicméně mi jedna paní nasadila brouka do hlavy, že to může mít od hadů, co máme doma. Že jsou běžnými přenašeči těchto potvor. Chci se zeptat, zda s tím někdo máte nějaké zkušenosti. Děkuji.

od plazů se dají chytit zoonózy jako jsou některé Salmonely (ale to spíš od želv a varanů) a taky nemoce přenášené klíšťaty- tam bylo známo pár případů v Americe, kdy se nakazili pracovníci importní firmy od WF regiusek, ale o nakažení člověka virem přímo od hadů snad není znám jediný případ...jak už bylo psáno, brouka klidně vypusť a paní neposlouchej :-)

To vypadá jako totálně vyčerpaná a odvápněná samice, no..v tomhle stavu to už je stejně tak na mražák. Možná by stálo za to panu doktorovi taktně naznačit, aby novou samici nepořizoval a stávajícímu gekončíkovi občas dobřál nějaké ty vitamíny a minerálie. Že vyhladovělí cvrčci ze zverexu nestačí.

Jo tohle samec asi je, taky jsem myslela výš to žluté zvíře. Ten Dachau se zkřiveným ocasem ale bude zdevastovaná samice.

A takové tiky v nožkách.

oni budou odvápnění všichni, ale holt holky co víc kladou se zhuntují dřív, no..ti gekončíci tam jsou zřejmě jako zábava pro děti, aniž by někoho trápily jejich skutečné potřeby :-/

I sestra by si mohla všimnout, že mezi těma zvířatama je nějakej rozdíl. A primář tuplem....

ono lidé ve zdravotnictví/vet.praxi bohužel nejsou žádná záruka toho, že všichni dokáží přemýšlet a všimnout si problému ve věci, které nerozumí. Znám jich dost na to, abych i tady mohla potvrdit rčení že blbci jsou prostě všude. Navíc u některých těhle vysokoškolsky vzdělaných bývá problém ještě v tom, že oni mají školy, takže mají pravdu a patent na rozum. A nějaký obyčejný člověk jim do toho nemá co kecat, protože oni to přeci musí vědět líp.

Věřim tomu, že pan primář má zvířátka rád a snaží se o ně starat, jak nejlépe umí. A sestřička ho obdivuje, takže nepochybuje o tom, že to dělá dobře. jenže ani jeden z nich nemá cit pro zvířata (řada lidí ve zdravotnictví dokonce ani pro ty lidi ne) a nerozumí jim. A poradit si nenechá, protože viz výše. Znám plno majitelů titulů Ing, xDr atd, co doma moří své pet zviřátko. Které sice často bezmezně milují, ale vůbec netuší, že něco dělají blbě a nevidí, že to zvíře rozhodně není zdravý "happy" jedinec. Ale poradit si ve velkém % případů stejně nenechají, byť třeba i od člověka s vš.titulem a dokonce v oboru, který se toho zvířete týká.

Ti vysokoškolsky vzdělaní, co takoví nejsou nechť si to neberou osobně ;-)

ono lidé ve zdravotnictví/vet.praxi bohužel nejsou žádná záruka toho, že všichni dokáží přemýšlet a všimnout si problému ve věci, které nerozumí. Znám jich dost na to, abych i tady mohla potvrdit rčení že blbci jsou prostě všude. Navíc u některých těhle vysokoškolsky vzdělaných bývá problém ještě v tom, že oni mají školy, takže mají pravdu a patent na rozum. A nějaký obyčejný člověk jim do toho nemá co kecat, protože oni to přeci musí vědět líp.

Věřim tomu, že pan primář má zvířátka rád a snaží se o ně starat, jak nejlépe umí. A sestřička ho obdivuje, takže nepochybuje o tom, že to dělá dobře. jenže ani jeden z nich nemá cit pro zvířata (řada lidí ve zdravotnictví dokonce ani pro ty lidi ne) a nerozumí jim. A poradit si nenechá, protože viz výše. Znám plno majitelů titulů Ing, xDr atd, co doma moří své pet zviřátko. Které sice často bezmezně milují, ale vůbec netuší, že něco dělají blbě a nevidí, že to zvíře rozhodně není zdravý "happy" jedinec. Ale poradit si ve velkém % případů stejně nenechají, byť třeba i od člověka s vš.titulem a dokonce v oboru, který se toho zvířete týká.

Ti vysokoškolsky vzdělaní, co takoví nejsou nechť si to neberou osobně

Tesat do kamene