Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem čím natřít OSB terárko zevnitř

Zdravím,
postavil jsem si na hrubo terastěnu z OSB 18mm a přemejšlím,co bude nejvhodnější na natření jednotlivých terárek zevnitř. Sice to bude převážně pro suchomilné hady,ale byl bych rád, aby to bylo voděodolné(ať se to dá porosit a hadi z toho můžou srkat) a zdravotně nezávadné a aby to taky nějak solidně vypadalo a nestálo to majlant....diskuze jsem tu pročítal,nějaké tipy už mám,tekutá lepenka,duoflex atd...ale co je nej v poměru cena/výkon?
Spáry mám v plánu oblepit akvarijním silikonem.
Zvažoval jsem udělat klasický pískový pozadí z Duvilaxu a písku a pak to nečím přelakovat,ale nevím,zda by to bylo do OSB to pravé....

Dík za rady

koukal jsem po Hornbachu a našel jsem tekutou lepenku od Den Braven 7kg za 500kč....akorát jsem se nikde nedočetl,jestli je vhodná pro styk s pitnou vodou.Pak tam byl ještě nějakej jinej druh.
Nemáte někdo fotku,jak to na pozadí vypadá?

duvik na drevo ne,ak kces natret rovno dosky,natri ih lakom.pouzi napr.klasicke akryl.laky,napr. vodou rieditelne na parkety...inak je ih spusta,staci citat etikety(atestu,no treba verit,... ) ako su na tom zo zavadnostou...urcite si v kazdom obchodaku vyberes.Duvilax byva na papier,drevo (tymi kasirujeme v divadlah) a do stavebnyh zmesi,malt... v tera sa pouziva posledny ,ten vo vlhku nenabera vodu ,ale pokial natieras rovno desky,tak lak.(alebo epox.zivica ,to uz je drahsie)

t

ak das na ten lak piesok vyrobis smigel a nebude to ono.kcelo by to potom aspon podfarbit,pripadne ten duvik na farbu ,na duvik piesok a pripadne maznut lakom...pre koho to vyrabas?druh zvierata ?osb je fajn,ked uz,tak vyrobit pozadie podla uz zodpovedanyh rad v poradni...

ta odpoved bola na to,ze ked natres lakom cistu osb a na to das piesok,tak niekde chyti ,niekde ne,bude tam vidiet osb niekde viac inde menej...preto ak kces len nejak ponat osb a nekces vyrabat pozadie,natri farbou,napr. zmienovany balakryl,povedzme v pieskovej hnedej a pod.,na to duvik do stavebnyh zmesi,ten vytvori vrstvu ktora uchyti piesok,ten po zaschnuti duviku,prelakovat,neh je to aspon ciastocne umyvatelne...ale pre gutku byh to len max.nalakoval...pre inspiraciu,co tak supnut na pozadie kuru?