Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta tmavá-nepříjmá potravu

Dobrý den všem,potřebuji prosím nutně poradit,mám krajtu tmavou samce 4,5let starého,měří 3,5metru do nedávné doby žral bez problému,ale poslední 4měsíce odmítá potravu,dávám mu živé králíky,nebo větší morčata,ale poslední 4měsíce je jen očichá a po chvíli si jich přestane všímat a nechce žrát,prosím poradte..

Nedělala jste v terku nějaké změny? Podestýlka, pryč úkryt/jiný úkryt, případně změny teplot a vlhkosti, to jsou věci, kterých je třeba si všímat. Co potrava, dáváte stále stejná zvířata? Někteří hadi jsou citliví na změny barvy myši. Pokud je zvyklý na bílé potkany a koupíte černého, může odmítat. Také velikost hraje roli. Můžou se mu zdát příliš malí/velcí.
Jinak odmítání potravy není žádná katastrofa, pokud nepozorujete výrazné hubnutí. Pak by bylo třeba hada odčervit u veterináře a případně by se na něj více podíval. Odmítání stravy může být v řádech mnoha měsíců.

K tomu já jen, že v současné době se mi tmavky páří a samec nežere v podstatě od listopadu. Žrát začne tak 3-4 týdny potom co ho dám od samice pryč, tj. cca. v polovině dubna. To může být i jeden z důvodů proč je tomu tak i u vás, ale samozřejmě, pokud to loni v tuto dobu nedělal, pak to může být i problém.