Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teddy

Ahoj. Zaujal v jedné skupině inzerát na Teddy králíčky - slečna tvrdí, že nejsou hluční a že jsou vlastně úplně v pohodě. Co jsem měla předchozí zakrslé králíky (ne teddy, ale nějaké takové běžnější), vždycky kousali mříže a museli na noc na druhý konec bytu. Teď mám garsonku a oddělení není dostatečně možné, proto se chci zeptat - mají teddíci opravdu jinou povahu nebo chce slečna jen prodat? Děkuji za rady a zkušenosti :-*

Mám teddy králíka a rachot dělá jen, když nemá vodu nebo žrádlo - to se dá vyřešit těžkýma miskama, se kterými nemůže házet :-D (ovšem pak si hledá jiný způsob upozornění, už měla snahu házet s domkem :D ). Kousat mříže mi zatím nezačala, má víc jak půl roku, samička. Jen semtam si dupne, ale nic hrozného a někdy jde slyšet, když se proběhne :)

No vyčesávat potřebuje pravidelně, jednou jsem na to zapomněla a ty plsti jsou pak strašné, že se na to musí vzít nůžky a prostřihávat, trpí na ně hlavně kolem zadečku - tam hodně bacha kvůli možnému ucpání konečníku, pak pod hlavičkou a kolem ocásku. Takže vyčesávat pravidelně, minimálně 1x do týdne. Mám na to takový oboustranný hřebínek pro králíčky. Celkem se to i dá, ale záleží, jak moc ti to snese králík, trpěliví s tím moc nejsou :-D

Plemenem to nebude, to dělá každý králík, chce jen prodat, ja mam kralindu ale rex berana a kouše mříž každé ráno na půl 6-řešením je jedině dostatek pohybu volně po bytě, někdo to řeší tak, že má králíka venku pořád, mi teprve učíme na záchod, takže rachot hrůza a až se naučí, bude venku z klece celý den. V kleci se prostě nudí, ale je to králík od králíka, každý má jinou "osobnost"

A jinak u teddyho pozor na tu srst- paří se kolem tlamičky a vznikají pak plísně a pak u konečníku, nedávno museli 1 teddymu amputovat kus ocásku právě kvůli hnisavým ložiskúm. Je to na každém co se mu líbí, ale jsou nejhorší na údržbu srsti. Já mám rexe, srst bez údržby a ještě mají srst jako plyšáci po přelínáni

Každé zvíře ne. Mám doma 4 ještěrky, 2 poustevníčky, tři hady, kudlanky, rybičky a psa a je to v pohodě a spím, do kolika chci. Jen křeček je vystěhovanej v kuchyni, protože ten rachot dělá. Králíka ve velké kleci bych tam přenášet nemohla - v úzké chodbičce bych si omlátila zdi...
Ale děkuji za reakce a pomoc při rozhodování ;-)

Když ho necháš puštěného aby se proběhl, tak máš po problému :-) a s tou srstí se u krátkosrstého s problémy v česání nesetkáš. Jinak bordel dělaj většinou mimča, tak pošgdit třeba nějakého staršího kolem roku který už má po pubertě, v pubertě dělají nejťétří bordel. Já mám holku a to je grázlik, ale máme ještě samečka a ten je zas od malícka kliďas, nikdy nekouše mříže a nic a puberta se taky neprojevila, takže bych volila samce, ten nemá ani takovou potřebu hrabat a jsou klidnější

S problémy u holky jsem nikdy neměla, max ze začátku, když jsme se poznávali a pak, když se jí něco nelíbilo, což bylo obvykle braní misek, srovnání domečku a podobně, kdy i kousala, ale to jsem ji též odnaučila. Teď ji v kleci můžu dělat snad cokoliv i v její přítomnosti :) A bordelářka je to pořád, piliny furt vyhazuje z klece :-D