Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je terárium vhodně pro Gekončíka nočního? (Eublepharis macularius)

Dobrý den,
Měl bych dotaz jestli je moje terárium vhodné pro chov 2 gekončíku nočních (samec+ samice).
Terárium má rozměry 80x50x40 (vše v CM). Větraní mám umístěné na obou bocích terária. Světlo je umístěné ve středu ve výšce asi 30 cm. Žárovka je infračervená od exo terra (http://www.exo-terra.com/en/products/daytime_heat_ lamp.php)a je 25W. Případné rady nebo otázky rád poskytnu. Děkuju

Fotky:
eh7
ehO
eha
ehi

Velikostně je terárium určitě dostačující. Žárovka od ET je zbytečná investice dle mého, jsou to noční tvorové, tak jim bude stačit klasická kvůli teplu. Větrání by mohlo být si myslím větší. A jinak k chovu do budoucna, jedna samice bude málo.

Děkuju. Žárovku jsem koupil z důvodu tepla předtím měli v teráriu teplotu okolo 20 stupňů. Když jsem tam dal žárovku od ET teplota vystoupala na optimálních 25 stupňů :) a jde vidět že si tu žárovku užívají leží pod ní skoro pořád :)

No hlavně ta vaše žárovka není bodovka, takže Vám neutvoří pořádně výhřevné místo, koupil bych tak 40 w obyč bodovku a bude to rozhodně lepší. Dále to že ji máte uprostřed není ideální, chtělo by to spíš k jedné straně aby se vytvořil gradient. Do Vaše terárka by byla optimální tak skupina 1,2