Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Leguán zelený - nevylučuje

Dobré sobotní odpoledne,
mám prosbu ohledně Leguána zeleného, přivezl jsem si jej v pátek ráno hned po vyhřátí začal baštit, dnes taky něco snědl, ale už podstatně méně než včera. Načetl jsem že mladý leguán vylučuje minimálně 1 denně. Ale tento od přivezení nic.... Je to ještě v pořádku nebo je to potřeba řešit? Prý pomáhá koupel, to bych ale nerad protože si teprve zvyká tak do něj chci co nejméně rypat aby si co nejrychleji zvyknul.
Zatím nevím zda je to samec nebo samice pokud by si to troufl někdo určit z nekvalitní fotky byl bych rád.

loading...

Počkala bych ještě do zítra, jestli baští, tak by měl být taky bobek. Pokud máš větší terárko, podívej se, jestli nepřilepil bobek někam za větev. Když byl ten náš malý, taky jsem si občas myslela, že nic a pak se koukla z jiného úhlu a nestačila se divit:).
Kolik má v terárku na výhřevném místě? Dostatečná teplota je pro trávení důležitá. Jinak teplá koupel opravdu pomáhá. Na určení pohlaví je asi ještě brzy. U mladých to jde blbě poznat.

Pod zdrojem cca 41C, vypejká se tam poměrně často. Prohledal jsem terárium, ale nikde nic. Je možný že ho nějak zahrabal do substrátu, asi bude nejlepší dát tu rašelinu+písek uplně pryč a dát tam jen lino. Doufám že k tomu koupání nebudu muset přistupovat, dost se pořád bojí sice už ho krmím z ruky, ale každej rychlejší pohyb tak prchá.
Pokud bych mu dal do terária velkou nádrž na vodu a napustil teplou vodu tak by byla šance, že by se šel vykoupat sám né?