Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Hroznýš v stoupačkách

Hrozňa mi zdrhl za záchod do stoupaček v paneláku. Chytl jsem ho při činu, ale lezl pořád hlouběji a nedal se i kdybych ho rozerval. Je jako ruka a má tak 1,7m. Máte s tím někdo zkušenosti? Vylákali jste ho nějak? Cíl této stvůry je narvat se do co nejstísněnějšího prostoru a tam scípnout žízní čehož boužel dosáhnul. Nastražil jsem vodu i potkana, ale je to k ničemu. Je to mazlíšek už 7 let, je mi smutno:.(
Děkuji za rady

Sice neporadím, ale nemůžu si odpustit komentář: Když jsi se tu před několika měsíci chlubil, jak máš hroznýše volně v bytě mimo terárko a jdeš si v klidu do hospody na pivo a pár lidí ti napsalo, že to takhle nějak dopadne, tak jsi se děsně vztekal a bil se v prsa, jak je to v pohodě a jak se nic nemůže stát. Bohužel tvoji blbost odnese had (a pokud se mu snad povede vylézt o pár pater výš/níž k někomu do bytu, tak i všichni normální teraristi). Alespoň si to teď můžeš jít v klidu hodit, když se hadovi tvým přičiněním něco stane, jak zněla jedna tvá památná věta tu na poradně...3-[

Tak had už v podstatě kaput je...
Buď umře ve stoupačce a ještě ho par pár týdnů/měsíců bude hezky cítit nebo vyleze u někoho jiného v bytě a dostane přímý zásah nějakým domácím prostředkem souseda, který nebude mít pochopení pro to, že mu ze stoupačky vyleze skoro dvoumetrový had(šance, že by vylez zrovna u svého majitele je přesně 1:počet pater v baráku...)

Navíc je také určitá (nemalá) šance, že lidé, kteří doma nechovají žádné nebezpečné zvíře a mají byt dobře uspořádaný, mohou mít "na volno" svého třeba 1-ročního potomka (v lepším případě třeba jen yorkšíra) a už to pro zadavatele zavání kriminálem....
Takže být jim, sklapnul bych podpadky a oběhnul všechny byty v baráku a zkusil jim vysvětlit situaci. Pak by byla dokonce i nějaká šance, že se k němu had vrátí živý a nic se nestane (kromě asi nějakých nadávek určitého procenta zejména postarších obyvatel domu...)

Bohužel tvoji blbost odnese had (a pokud se mu snad povede vylézt o pár pater výš/níž k někomu do bytu, tak i všichni normální teraristi).

Práávě. Už vidim tu reportáž na Nově o smrtící lochnesský příšeře zákeřmě se skrývající za koupelnou nic netušících důchodců s kočičkou a následný debaty o regulacích/zákazech chovu "nebezpečnejch" zvířat, aby se ochránily životy nevinnejch občanů... :x:

To mi připomělo reportáž kterou jsem teď viděla, chovatel hledal mládě užovky, které mu před pár měsíci zmizela, chudák paní která měla fobii z hadů si chtěla vzít po zimě boty a ejhle užovka v nich. Ale s tim rozdílem, že měla 40cm, takže by asi ničemu moc neublížila, až na ten šok. Co by sežral takovýhle had nevím, ale vlést mi to domů a sníst mi třeba zakrslého králíka, tak majitele umlátím. Naštěstí v mém okolí je akorát tak užovka kterou mám doma a pár co jich leze venku v rybníce