Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Osvětlení rostlin

Ahoj, mám menší terárium pro gekončíka nočního, v jednom rohu je normální žárovka která terárium vytápí a kde se má možnost nahřívat, a v druhém rohu má jeskyni, kde pravidelně udržuji vlhko, aby se zde mohl zchladit...před nějakou dobou jsem ještě udělal pár úprav a před jeskyní jsem vytvořil takový ostrůvek, kam jsem zasadil tlustici...problém ale je, že na tohle místo moc nesvítí světlo z žárovky a rostlině se tu tak asi moc dařit nebude, ale našel jsem na internetu, že se dělají LED světla na rostliny...myslíte že by se vyplatilo něco takového do menšího terária kupovat? LED světlo by vlastně nemělo místo ohřívat a tak by tam i nadále zůstalo chladněji a relativně vlhko...máte s tím někdo zkušenosti? Díky za každou odpověď ;)

loading...

Kytky vcelku obstojně rostou i pod bílou úspornou žárovkou, která taky hřeje jen málo, případně obyčejnou kuchyňskou zářivkou, pokud možno co nejblíže dennímu spektru (ideálně 6500K, ale když to bude nějaká "denní bílá", je to ok). Nevim ale, jestli to kvůli jedný tlustici neni zbytečný, když je v terárku noční zvíře:-) V cenách LED osvětlení se vůbec neorientuju, ale co jsem tak koukala, přijde mi to, jako zbytečně drahá varianta.

Chtěl jsem to prostě udělat co nejvíc přírodní...je mi líto mít ho jen na písku, chtěl jsem tam alespoň nějakou živou vegetaci, proto jsem nekoupil žádnou umělotinu :) říkal jsem si, že to bude vše hezky držet vlhkost a navíc to poskytne další místo na úkryt...jen nevím jak a čím tomu přisvěcovat, aby to hned neuhynulo...ideální by byla nějaká malá žárovka schovaná v malém květináči, který bych umísti do horního rohu, přes den rostlině svítil a aby to místo neohřálo