Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krmný Hmyz

Dobrý den.
Chci se zeptat.
Chci se pořídit 3 Gekončíky a 1 Agamu. Ale pro tyto ještěry mam nastudováno.
A už mi přijde že je drahé kupovat ve zverimexech nějaké krabičky cvrčků polovina je z toho chcíplích a ještě to mají za necelích 60Kč :-o.
A kdyby se to vydařilo tak bych to mohl prodávat i na teraburze. :-))
Až už si chci začít chovat cvrčky a červy potom později i Sarančata. :-))
CVRČCI
Chci se zeptat když si koupím z Ikei 5 Průhledných boxů a budu do toho třídit cvrčky podle věku bylo by to dobré ?:-)
A ještě teplo,,, teplo mě napadlo že bych si pořídil topný kabel a provlíkl bych to všemi boxy.
Potravu mají asi mít Mrkev,Okurku,Šlupka od brambor,drcené piškoty,a směs pro cvrčky, nikdy něco z venku,pampelišky,sedmikrásky.
ČERVY
To samé asi i u červů :-)).
A taky ale ty boxy bych ale koupil menší a 2, 1 Box na Potemníky a až by se z toho vylíhli červy tak bych je přendal do toho 2 Boxu ... A vím že potravu mohou mít Suchý Pečivo,Ovesné Vločky,Zeleninu.
SARANČATA
Zase ale to už bych spíš koupil box do výšky kdybych ho nikde sehnal.
A to samé podle věku takže 3 Boxy, roztřídil bych to i podle velikosti Malí, střední, velký.
Podestýlku bych dal nějakou slámu ale nevím jakou potravu :-o. Asi bych jim tam dal taky něco z venku když je léto,jaro a nějaké mrkvičky,okurky :-)).
Děkuji když mě trochu poupravíte s chovem :-D.
A děkuji předem krásný zbytek dne :-))

Je toho na netu plno ale budiž. Cvrčky kupujte na burzách, chovat je pro 3 gekončíky a agamu je zbytečná práce navíc. Nebo si založte bednu švábů, třeba S. tartara a máte po starostech. Chovat sarančata pro 4 ještěrky je naprosto přehnané, doporučuji zjistit něco o jejich nárocích.
Nejlíp mi z toho opravdu vychází ty Shelfordella tartara, box stačí postavit na terárko, občas nakrmit, porosit, prakticky bezúdržbový zdroj krmiva.
Červi jsou z dlouhodobého hlediska nevhodným zdrojem potravy.

Rychle si na to zvyknete, ale zvyknete si i na to, že je to mnohem snažší a pohodlnější chov než ti cvrčci, mě už ty uřvané bestie přes práh nesmí :-D Jinak o chovu cvrčků toho bylo napsáno dost a dost, doporučuji přečíst pár článků a podle toho se zařídit.