Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OSB-formaldehyd, chlazení v ter. a syntetický AD3

Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat na pár věcí:
1)Vadí u terárií z OSB desek formaldehyd, který je v nich obsažen, nebo musí být speciální desky bez něho?
2)Nevíte prosím o nějakém vhodném chlazení do ter. na noční pokles? Vím, že už se to zde na poradně řešilo mockrát, ale nic vhodného tady ani na internetu jsem nenašel.
3)Proč se při podávání syntetického vit. AD3 nesmí podávat Ca (skořápky, CaCO3, sép. kost...)? Já toto podávat nechci, pouze mě to zajímá.
Děkuji.

2)Malacochersus tornieri, do budoucna možná i P.arachnoides a planicauda, takže malé želvy, v zimních měsících přes noc bych chtěl dosáhnout tak 15°C, léto neřeším, to mají mít horko.
3)Už opravdu nevím kde jsem to zjistil, hledal jsem to, ale nenašel.

To jsou jen ventilátory. Chladí to právě prouděním vzduchu. Když to přikreješ, chladit to nebude. Možná by to šlo nějakým peltiérem, třeba z autolednice, ale ten má taky nějaký nevýhody. Jednak malou účinnost, tudíž velkej odběr a na druhý straně naopak dost hřeje. A vůbec by s tím asi byl docela vopruz, dokutit to do nějakýho použitelnýho stavu.

realne asi len klima v miestnosti,inak,napr. v panelaku,horske druhy atd. radsej ne...pokukaval som po ruznyh autoledniciah a pod.,ale najlepsie s toho vysla mobilna klima.Daju sa tym riesit v miestnosti letne horka a prip.nocne poklesi,ale kce to sa specializovat,chladit len jednotlive terarka petkou,naplne do lednic a pod. je v stadiu zufaleho riesenia...

Tak ja som sa ako zúfalej cítil,keď v horkah som dával plastoboxy s odchovmi ceratophor a nicejok do lavorov s vodov a ľadom,prípadne len prikladal náplne...radšej som horske dal preč.v rodinnom dome to šlo ale v paneláku...ten ľad kondenzoval vlhkosť a zvieratám to určite dobre nerobilo.miestnosť chladit má cenu ako píšem pri specializacii na horskace,malá miestnosť,bez problémov,a mobilna klima sa dá v baumaxe aj za 100e.