Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tvrdá voda

Ahoj všem, mám problém, doma máme hodně tvrdou vodu a na terárkách je to samozřejmě vidět a drhnout stále octem skla mě nebaví, chemii používat ke zvířatům nebudu a nechci.Nevíte někdo, jak je to s balenou vodou? Ta by tak tvrdá být neměla ne?
Děkuju za Vaše zkušenosti.

Měl jsem stejnej problém, navíc mi připadalo, že hydratace zvířat nebyla úplně ok. Začal jsem používat RO a nemůžu si vynachválit, měkkost/ tvrdost vody se dost opomíjí. I co se týká chuti vody, je jak má být, žádná železitost apod.
Pro rejpaly, není to destilka, deionizovaná voda.

Pro CC...

Ahoj... :-)

Chtěl bych se zeptat, zda k rosení používáš čistou (nemíchanou) demineralizovanou vodu, nebo ji nějak mícháš s "normální" vodou. Jsem z oblasti, kde je také hodně tvrdá voda a vzhledem k tomu, že máme doma i akvárka, tak reverzní osmózu používáme do akva...
Do terárka zatím používám "dvě vody": Čistě z RO (nemíchanou) na rosení tillandsií v teráriu (rosím dopoledne) a pak míchanou 1:1 s normální vodovodní vodou na rosení ostatního (skla, ostatní kytky, substrát...). V terárku jsou Pagekoni řásnatí... Jde mi o názor, zda tvorečkové zvládnou pít jen tu čistou z RO...
Jirka.

Nemíchám to s ničím. Asi záleží taky na tom jací tvorečkové. Piju ji i sám a je skutečně i chuťově lepší.
Jinak na zvířatech to zlepšení vidím po pár měsících, světlejší uráty a vetší množství, z toho se dá vyvodit, že příjem i samotné vody je vyšší, navíc na kvalitu vody budou dost citliví a není problém vidět zvířata pít vodu třetí den po výměně.