Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agresivní užovka

Zdravím,

mám doma něco přes půl roku starou užovku červenou. Hezky roste a přijímá potravu, už dávám živé myši,normálně škrtí.Krmím co týden jednou malou myškou.Jediný problém je že je pořád zalezlá,zahrabaná.Když ji chci vytáhnout a vzít na ruce tak ji musim chytat po terarku. Když se mi to nakonec povede tak ji musim držet aby mi nevypadla z ruky protože je tak pojašená. Pokouše mě tak 5krát a dám ji rači z5 do terarka :D ...vím že užovka neni mazlíček na mazlení ale byl bych rád kdyby mě při manipulaci tolik nedokousala :D ....máte nejake rady jak ji pomalu ochočovat?nebo něco? ....v terarku mam dva úkryty a docela velkou vrstvu substratu takže je rači pořád zalezlá :/ ...

moc díky za rady a odpovědi

Petr

Jak psal Cejna,je to normální obraná reakce a nejlepší co se dá dělat je omezit manipulaci na minimum. Pokud budeš zvíře neustále stresovat,bude tě brát jako hrozbu a taky se podle toho bude chovat. Je potřeba přistupovat k jeho zklidnění tím,že ho přesvědčíš o své neškodnosti a navykneš ho na určité úkony,které si spojí s tvým pachem.
prvotní by mělo být jeho klidné chování při tvé manipulaci v teráriu a pak teprve navykat na kontakt.