Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Noční motýl v bytě, jak se jich zbavit?

Zdravím, bydlím v druhém patře panelového domu. Před cca dvěma roky se jen v mém pokoji začaly objevovat můry. Vždycky na jaro najdeme na zdech lozit asi 8 housenek. Nemám páru na čem u mě přežívají a jak se jich zbavit. Co se rostlin týče, mám tu jen pár kaktusů, eukalyptus a jeden květináč s něčím plazivým. Mám tu ale i papouška zpěvavého a právě kolem jeho zrní nejčastěji můry létají. Ovoce v pokoji nemám a nejím, nikde nic, co by připomínalo hnízdo a kukel jsme si taky nevšimli. Papoušek měl kvůli můře nedávno úraz a byli bychom neradi, kdyby se to opakovalo. Můr a housenek se vždycky zbavujeme, ale objevují se další a další v nepravidelných intervalech. Někdy je 3 měsíce pokoj a už si říkáme, že je tu čisto a pak se zase objeví mršky. Kdyby někdo věděl, co s tím, tak bych byla vděčná. Děkuju za jakoukoliv odezvu. :)

Ano vím, že to je drzost ptát se zrovna tady, kde tyhle živočichy rádi uvítáte a já se nedivím, jsou to krásná zvířátka, ale momentálně upřednostním spíš papouška. Ono ne že by z toho krmení lezly, jen kolem něj tráví asi nejvíc času. Každopádně nádobu na zrní jsem vyměnila. Bohužel nemám po ruce nic, co by tu potvůrku dokázalo zachytit tak, aby to bylo dívatelné. To na fotce je tomu velice podobné, larvy bývají světle béžové. Takže máme pravděpodobně doma zavíječe.

No vypadá to jak ten zavíječ, prostě škůdce. Zatím jich tu mám max dva pohromadě, každopádně netuším čím by se tu mohli živit, leda by ke mě chodili na návštěvu z kuchyně. Nic sušeného doma moc nemáme. Nebo je možné že přišli od sousedů, kdo ví. Vyzkouším koupit lapač a chmel.

Zavíječi jsou schopni prosperovat na různých zbytcích potravin,z vlastních zkušeností třeba na mouce,rýži,v zrní pro ptáky,v granku,čajových pytlících, dostali se i do nerozbalených potravin s plastovým obalem.... pokud něco není pevně zavřeno,dostanou se tam,je-li jich dost. Larvy vyrábí malé pavučinky na stěnách,podle nich se dá celkem spolehlivě určit,co je napadeno.
Dospělí jedinci se myslím jen páří a hledaj nové zdroje na kladení.
Prodávají se feromonové lapače na lepivé bázi,či mucholapky na potravinové moly...