Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Had již pul roku nejí

Ahoj, mám hroznýše královského (cca 5-6 let), který přes zimu vůbec nejí. Dost zhubnul, o myši nemá zájem. Nevím co s ním, aby za chvíli nechcípl hlady. V terárku má teplo, má tam zaplé vyhřívání. Někde se píše, že je to normální, ale někde zase že had pak umřel. Máte s tím někdo zkušenosti? Někde jsem četla, že v krajní nouzi je dobré potravu do hada prostě nacpat.

Čekala jsem, že se ozvu takovýhle rejpalové. Samozřejmě že jsem mu dávali buď velký morče nebo 2 potkany, ale když přestal pak žrát tak nebudu kupovat furt potkana za spousty peněz ale zkusím mu dát malou myš za pár korun. Terárko má 200x60 cm, nevím co víc napsat do podmínek. Vyhřívání má zaplé furt, podestýlka kokos. Předtím jedl úplně normáně, až když přišla ta zima a trochu se i doma ochladilo tak už nejí.

Rejpalové? Nabízet 5-6 letému hroznýši myš je úlet.... Mám jednoročnního a dávám i 3 menší potkany (200g) myši už ani nechce....
Nechápu to, je vám líto dát spoustu peněz(20-50kč) za potkana po půl roce to je vtip né?? Nedivte se že hubne... dostávat myš dvakrát do roka....
Podestýlka kokos znamená co? Lignocel? To by bylo taky blbě pokud krmíte v teráriu.

Nerozčiluj se a radši sem dej nějaký fota a popis podmínek. Prostě je něco špatně,ale křištálovou kouli z nás nikdo nemáme.
Dávat myš na zkoušku je ne úplně ideál,ale za to tě nemá cenu linčovat. Prostě zkoušíš co jde,ale pořád lepší by bylo zjistit kde je chyba a ta v nějakym nechutenství nebo pauze v říji nebude.

Také bych se přiklonil spíše k velikosti krmení, mám stejně starého hroznýše, který zblajzne co 14-21 dní dva dospělé velké (samce) potkany a kouká po dalších. Jinak ten lignocel bych tu neřešil, to je věc názoru, používám ho už 7let a zatím se mi nestal jediný problém, i když je to asi tím že mám vysoké terárium a had často loví ze shora z police. Chtělo by to tu vypsat přesné podmínky chovu (rozměry terária a naměřené teploty v jeho částech, osvětlení, doba osvitu a vytápění atd.) a nějaké údaje o zvířeti (svlékání, pokles hmotnosti, četnost normálního krmení, apod.), aby jsme tu nedělali ukvapené závěry, toť můj názor ;)