Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2 Chameleoni

Dobrý den.
Chci se zeptat zda mohou být dva chameleonci v jednom teráriu Samička a Sameček.
Terárium by bylo hodně vysoké rozměry napsané níže:

Délka 70cm
Šířka 60cm
Výška 130cm

50w bodová žárovka
25w Reptile UVB 100
15w Trubicová zářivka

..

Rieppeleony mám v hodně velkém terárku a stejně jsem je musela rozdělit, i když se všude píše, že se dají pohromadě chovat i samci. Ti se začali zanedlouho rubat:-D No a slabší jedinec začal evidentně slábnout, jak ho ten silnější pořád prudil. Jemeňáci mají teritoriální chování rozvinuté mnohem více, takže bych jejich chov viděla jedině po jednom. Rozhodně by se v jednom terárku stresovali.

Hodně vysoké??? To je normální rozměr já mám tera v-125, š-125, h-60 a mám tam jednoho samce jemeňáka.
A ohledně těch 2 chameleonů spolu. Já už bych to nedělal zkusil jsem to dát do tohohle tera samičku a samečka společně a do týdne jsem musel udělat pro samičku nový tera protože se nesnesli. A teď už mají za sebou i první páření a samička zdárně nakladla.