Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem objednane zive krmivo Svaby - prisli udusene/mrtve

Zdravim,

Chcem sa podelit o skusenost a nezodpovednost predajcu na ktoru som doplatil ja a aj svaby.

Objednal som si svaby Dubia a Blaberus giganteus od jedneho predajcu z ifauna.cz (detaily zatial nezverejnim)

Poslal som zalohu 500kc, pretoze som chcel 3000ks dubii. Len ako som ich chcel poslat bolo len 2000ks takze mi predajca ponukol k tomu aj Giganteus s cim som suhlasil, poslal zvysnych 4000kc aby mohol odoslat v pondelok a na dalsi den by som ich mal.

Utorok prisiel do prace balicek, ale nezdala sa mi velkost ani som nepocul ziadny pohyb ako to byvalo u inych svabov co som doposial objednaval.
Balicek bol bez dierok na vzduch a este dvojmo zabaleny vo folii. Spravil som par dierok aby mali aspon nejaky vzduch ale nemohol som to cele otvorit.

Vecer po prichode domov som to rozbalil a coho som sa obaval aj tak bolo vsetko mrtve, par kusov sa hybalo :( vid video.
https://www.dropbox.com/s/gy0n2utnzgcn98v/VID_2014 0318_201407.mp4
https://www.dropbox.com/s/girdc44jxflzewy/VID_2014 0319_201304.mp4

Kontaktoval som predajcu telefonicky ako to prislo a ako to bolo zabalene , preco to neoznacil a nespravil diery na vzduch kedze su to zive organizmy.
Povedal ze to vzdy tak posiela a este nebol problem. Ale nech mu to nafotim a natrocim ze to nejako vyriesime. Poslal som mu foto a video ako dokaz.

Mrzelo ho to ale nemal uz take mnozstvo, ze az o 2 tyzdne, ja a znami sme nemali ziadne krmivo pre svoje agamy, takze som nemohol cakat.
Takze mi napisal ze mi posle ciastku spat. Objednal som si teda od ineho predajcu, to prislo vo velikej krabici (5krat vacsia) a vsetko bez problemu.

Len potom predajca zrazu nasiel koloniu co by mi poslal, mne uz bola ale na nic. Takze som trval na vrateni ciastky
Isiel to reklamovat na postu ze oni to zabalili do folie, ale dostal sa tam az o tyzden, co bolo na reklamaciu uz neskoro a samozrejme balik ani NEPOISTIL takze nemoze nic cakat.

Takze mi teraz tvrdi ze za prepravu neruci a ze mi moze len dalsie svaby poslat, ktore su mi na nic, kedze uz mam a ani ich nemam kam dat.
Trvam na vrateni ciastky, ale prestal komunikovat a telefon neberie.

Neviem ci dostane rozum, ale momentalne mi ostava to riesit ako "nedovolene obohacovanie" . Nakolko ked s niekym jednam slusne a chcem to vyriesit ako 2 dospeli ludia, takyto pristup mi proste zdviha tlak. Proste je to zlodejina a hrozna nezodpovednost.

Rad by som vedel ci ma niekto podobnu skusenost a ako ste to riesili.

Dakujem

EDIT: Predajca mi zavolal a dohodli sme sa na vrateni, dufam teda ze to dodrzi

[http://i230.photobucket.com/albums/ee160/daveko13/  C360_2014-03-18-18-42-44-563_resize.jpg]
[http://i230.photobucket.com/albums/ee160/daveko13/  C360_2014-03-18-18-40-23-498_resize.jpg]

Foto krabice:
[http://i230.photobucket.com/albums/ee160/daveko13/  svaby_resize.jpg]

Skor ako prevencia aby tam tie diery davali a nestavalo sa to. Nemusi sa potom riesit kto skodu uhradi
Clovek co si krmivo objedna im to moze pripomenut, aj ked to moze prist kazdemu ako samozrejmost.

Mozno ostatni predajci tiez takto posielaju bez dier, neoznacene, nikdy nebol problem - na poste im to jedneho pekneho dna pracovnicka prebali extra foliou a moze to takto dopadnut.

Myslim ze to sem patri kedze sa to tyka zivych organizmov.

better safe than sorry...

Šváby vždy posílám s dírkami ve víčkách i na bocích krabiček. Pár malých děr dělám i do bedny, ve které jsou krabičky zabalené, vnitřek vykládám novinami kvůli izolaci i polstrování. Jediný problém, co jsem kdy měl, bylo pozdní odeslání zásilky poslané jako balík do ruky, kdy cesta balíku trvala dva dny místo jednoho, a nakonec se pošta neobtěžovala hodit do schránky lísteček o doručení, takže si dubie ještě den počkaly. Podle zprávy kupujícího tam nějaký úhyn byl, ale nic závratného. Od té doby kupujícím posílám mailem odkaz na sledování zásilky. Bedny označuji jako ,,Rostliny - nechat v teple" atd. Posílat cokoliv živého v krabičce bez dírek je naprostá zhovadilost. To zabalení do fólie nechápu, nikdy mi žádný balík nepřišel zabalený do fólie, nicméně tohle byl poslední hřebíček do rakve.