Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pořízení pavouka

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat na jednu věc, rád bych si pořídil nějakého pavouka, tarantule/ sklipkan. Ale nevím opravdu jaký druh, nějaký klidný, neútočný a hlavně nejedovatý a jednoduchý druh na chov. Popřípadě, je možné nějakého pavouka vzít do ruky? Nemyslím jako na mazlení:-D, ale třeba na ukázku někomu jinému. Jaký druh byste mi doporučili na začátek?

Doporučil bych vám Brachypelma klaasi, protože se mi právě vylíhli pralarvy a za chvíli budu mít na prodej mladé.:-D

Jakéhokoliv pavouka je možné vzít do ruky... Jen u některých druhů to nemusí pro dotyčného dobře dopadnout.

Univerzální klasika je Gramostola rosea. Nejmírnější sklípkan ze všech (je to ten druh, který se používá po dělání rekordu do Guiness. knihy rekordů: nejdéle umístěný živý pavouk v puse...) Stačí mu pokojová teplota a pořizovací cena mláděte v 1. svleku by neměla přesáhnout několik desetikorun. Dospělé samice se dají sehnat za cca 300Kč.

Gramnostola je sice klidný pavouk, ale zase hrozně pomalu roste a málo žere. Ta moje za 3/4 roku snědla jen 1 dubii a jednoho zoophobase a svlek ještě nebyl.
A vše na co se tu ptáš najdeš na internetu. Stačí tomu jen věnovat čas a hledat.