Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Začínáme se strašilkami

Zdravím,

chtěla bych se začít věnovat chovu strašilek. Přečetla jsem si základní informace k chovu a chtěla bych se zeptat s jakým druhem je nejlepší začít. Co jsem si tak četla tak doporučované druhy mě moc nenadchly. Chtěla bych nějaký atraktivní druh jako jsou třeba lupenitky (Phyllium bioculatum) nic moc "klackovitého" nebo zajímavé barevné druhy jako třeba strašilky ďábelské (PSG270 - Peruphasma schultei).
Plánuju je chovat v malých výškově orientovaných teráriích v malých počtech ideálně v páru jen tak pro zajímavost. Lze tedy začít i s nějakým atraktivním druhem? Myslím, že podmínky jsou prakticky totožné.

Děkuji za odpověď, o strašilkách jsem toho tu moc nenašla.

Ďábelky jsou na začátek v pohodě, jednoduché na chov. Ale pouze v případě, že máš v okolí dostatečný zdroj živné rostliny, mnoho ptačích zobů u nás v ČR na zimu opadává a najít nějaký stálezelený dá práci. Atraktivní a jednoduché a dobře sehnatelné jsou i Extatosomy.

Nedostatek krmiva v zimě jde řešit ,,alternativně". Nechat si vajíčka nakladená těsně před zimou a dospělců se na konci podzimu zbavit. Ďábelky se nám z takto nechaných vajíček už pomalu začínají líhnout a to jsme je ani nechtěli :-)

nedostatek pračího zobu se dá vyřešit vcelku snadno, stačí se podívat z čeho jsou živé ploty ve městech v parcích. v ČB je neopadavý ptačí zob v každém parku, jsou z něj i živé ploty na sídlištích atd. Nikdy mě to nenapadlo dokud jsem nezačal chovat strašilky, teď vidím potencionální krmení kudy chodim. Jinak se zmražováním ostružiníku mám špatné zkušenosti, listí se tím holomrazem spálí a je na dvě věci. Možná je na to finta, ale tu neznam.

Já, když vím, že se pro krmení delší dobu nedostanu, tak toho nařežu víc a strčím to do sklepa v kýblu s vodou a troškou octa (ostatně to je lepší i v insektárku a čím větší nádoba, tím líp), takovej ostružiník tam má tendeci dokonce růst :-). Cca měsíc uchování není problém.

Filmovky? Já dávám ke strašidlům cca 1/2 až 3/4 metru dlouhý šlahouny a cpu je do 3,5l lahví od okurek. U sarančat jsem to praktikoval úplně stejně. U nymf dávám šlahouny kratší a strkám to do 3/4 litrových omnií :-). Sklenici dávám plnou vody. Měním cca po týdnu, podle ožrání a stavu a hlavně času, vždy minimálně polovina vody zmizí. Tedy většinou všude mívám sklenice dvě, je to jednoduší na údržbu, strašilky přelezou na čerstvé a nemusí se zbytečně přendavat. Když mám náladu, tak ještě část stonku co bude ve vodě podélně rozřezávám. Hrdla sklenic už ani ničím nezacpávám, nikdy se mi žádný strašidlo v nádobě neutopilo. :-)