Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán zánět kůže

Dobrý den,mám leguána tři roky,asi před měsícem oneocněl.Veterinář říkal,že je to zánět kůže.Dal mu antibiotika,desinfekci.Clé to stálo 1200kč.Nic se nezměnilo a ocas má pořád stejný.Z Olomouce mi přišel dopis,že kvasinky zjištěny nebyly.Legoš normálně jí,skáče,lozí.U[7m4Sn7R.jpg]ž nevím co dál.Ten ocas je hrozný.[7m4Sn7R.jpg]

Doktory v Olomouci bohužel neznám, takže nemůžu soudit. Můžu jen doporučit navštívit veterinu u nás v Brně na VFU, kde je péče o plazy stoprocentní (z vlastní zkušenosti). Třeba vám tam pomůžou.

Vypadá to, že tam má jednu nebo více vrstev nesvlečené kůže. Rozšiřuje se to, nebo už je to delší dobu stejně velké? Neměl na tom místě předtím nějakou ránu, která by mohla zahnisat?