Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Společný chov šnek achatina a žabka

Ahoj, prosím o radu a názory. Zkušení chovatelé prosím nenadávejte mi, pokud to je špatně. Zatím jen sbírám info a pokud to nepůjde tak to nepůjde.
Chovám šneky- achatina achatina z Ghany. Mám pro ně terárium, topím, rosím, pěstuju jim rostliny ( bromelie, lopatkovec a potos) takže i svítím, vše tak jak má být. Teď bych chtěla i žáby, není problém jim pořídit vlastní tera, ale mě láká je chovat společně. Uvažuju o Hyperolius argus,podmínky jako šnek, i když argus není z Ghany. A teď moje otázky.
1) šneci mají lignocel, pro žabku asi není vhodný, co mohu dát na ten lignocel aby to drželo vlhko ( borová, jedlová kůra,...), neodizoluje mi to teplo ze spodu z topného kabelu?
2) mech na lignocel je taky možnost, mechový koberec by byl fajn, kde sehnat metr mechu, nechci dávat velký prachy za mech a jsem z Prahy moc lesů tu není, tera mam 90x45x45 cm
3) chci láčkovku, nesežere mi to žábu? Jaký druh láčkovky doporučujete?
4) jak připravit pro arguse vodní nádrž, bude stačit miska s vodou a nad ní např. Potos?
5)čím krmit, jak velký hmyz dávat? A hlavně jaký? Nechci doma slyšet cvrkání, ale pokud to bude nutný tak to přežiju :-)
6) kde koupit tuto žabku? Na netu jsem nenašla žádný inzerát. A burza nevím, nejsem si jistá že poznám zdravou žábu.
A teď nejdůležitější otázka, je možné je chovat se šnekama? Děkuji všem za rady

Mám tam rostliny a těm musím. Šneci přece nežijou ve tmě.

Pokud svítíš kytkám, tak jo...ale svítit šnekům je zbytečné až opravdu nevyhovující (záleží na zařízení ubikace). Achatiny se přez den v přírodě zahrabávají do substrátu, nebo zalézají do různých úkrytů a aktivují v noci nebo za silnějších dešťů, kdy toho světla moc není a silnější světlo přez den jim prostě vadí, zvlášť když se před ním nemají kam schovat. Pokud mají v ubikaci úkryty, nebo větší vrstvu substrátu, tak budiž, kytkám se dá svítit. Ale třeba láčkovku rodu Nepenthes ti sežerou.

Co se týče společného chovu s žabkama, tak šnekům menší žáby budou jedno, ale krmní cvrčci je budou obtěžovat a hrozí i že je pokoušou. To je 1 věc a druhá je ta, že terárko se šnekama se musí častěji komplet čistit, což zase nemají rády žáby, protože ty to ruší a stresuje. Navíc žabky potřebují lepší větrání než šneci.

takže pokud máš šneky a chceš ještě žabky, pořiď žabkám další terárko a se šnekama je nekombinuj.

Láčkovky mohou být v tera, kde jsou malé žabky ?
Ptám se proto, že žabky jsem nikdy nechoval, ale v budoucnosti by se mi líbilo si zařídit v obýváku paludárium se žabkami a vzhledem k tomu, že láčkovky pěstuji, bych je tam třeba i umístil.
Jen mi přijde, že žabka by neměla šanci se z láčkovky dostat ...