Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nemocný chameleon

Zdravím, mám asi čtyři roky starého chameleona jemenského. Zhruba před měsícem začal mít problémy s dostřelem jazyku a asi týden po tom se mu objevily tmavé skvrny na zádech, přilbě a tlamě. U veterináře jsem byl, nechal si ho tam týden, ale nepomohlo to naprosto v ničem (způsobilo to tak akorát anorexii mé peněženky). Veterinář tvrdí, že je zdravý, ale skvrny se dál rozšiřují, stále nežere (žere jen když mu dám cvrčka na lehce vystrčený jazyk) a na zádech mu vypadávají ostny. Budu rád za jakoukoli radu, už nevím co dělat dál.
Mimochodem ten veterinář ke kterému chodím se zaměřuje na plazy a jiný o kterém bych věděl v mém okolí není.

Vypadá hubeně. No ale 4 roky je na jemeňáka v chovu docela požehnaný věk, takže možná prostě odchází stářím. Ale určitě nezaškodí popis podmínek, terárka, krmných dávek, vitamínů/minerálů atd. + lepší (nerozmazané) foto cháma a foto terka.

::)Ty bláho, tak tohle je síla ::) Upřímně obdivuju chameleona, že v takových podmínkách přežil čtyři roky. Terárko je hrozně tmavé, nevidim UVB...jak to terárko větrá? Tři cvrčky denně, to jako vážně? Vápník nic, jen jeden cvrček v roboranu?? Nezlobte se na mě, ale to je zralé na nařčení z týrání zvířat:-| Teď už je mi to všechno jasné... Tohle si prosím vás nastudujte a zařiďte se podle toho, terárium je celé špatně, krmení taky.
http://tera.poradna.net/q/view/220728-chameleon-je mensky-uplne-zaklady