Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Agresivita phelsum

Dobrý den,
mám nově pořízené 2 mláďata ph. nigristriata. Zatím je mám v menším teráriu. Všimla jsem si, že když se střetnou, začnou se hrbit a nakonec jedna z nich uteče. Není to příznak vzájemné agresivity?
Děkuju

loading...

Tak to jsou ještě hodně mladé.Ty by se neměli mezi sebou pozabíjet.Musíte je hlídat oni si to mezi sebou ujasní.Možná v nejhorším příjde jedna o ocas.To větší terárium je řešení každá si tam najde své teritorium,ale tohle je myslím na ně ještě velké.Možná bych to zkusil,ale hlídat přísun potravy pro obě phelsumky.Ideální terárko by bylo tak 30x30x30.

Já mláďata krmím neomezeně.Kolik chtějí.Nikdy svá zvířata nekrmím tak,že bych jim počítal krmný hmyz na kusy.Nasypte do terária mikrovrčky (třeba okolo 15)dejte jim tam třeba kousek jablíčka a phelsumky je vyloví.Až tam už nic nebude tak znovu přidejte.Poznámka:cvrčky musíte obalovat v vitamínovominerální směsi.UVB máte?

mláďata nigristriát se mezi sebou rubou často a i dopelí jedinci...oba prcky bych oddělila a nechala narůst. A pak případně pokud to bude pár, tak je zkusila dát k sobě. Páč ona i pokud se vyloženě nedorubou, tak se může stát, že slabší zvíře nebude prospívat.

Dostal som zo zrušeného chovu samca pH. ornata, asi po mesiaci som k nemu zohnal samicku, po vypusteni k nemu ju trošku poprehanal po terarku ale ináč bolo všetko OK, dokonca vedľa seba aj lizali kašičku, zhruba po 8 mesiacoch začal byť veľmi agresívny a dosť ju dobil,skoro ju zabil, musel som ich oddeliť, doteraz som choval len klemmerky tam som sa nestretol s agresivitou, terarko je veľké výška 60xsirka 30 a hĺbka 40, je osadené rastlinami a je tam aj dosť bambusu, neviem ci ornaty bývajú agresívne, civobec ju má význam ju k nemu vrátiť