Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terárium pro želvu

Ahoj, v budoucnu bych si chtěl pořídit želvu - napadlo mě udělat terárium ze staré skříňky - nad ní je ale další, používaná skříňka - stačilo by větrání celým předkem, kdy by bylo jen vespod dřevo, aby želva nevylezla? Nebo musí být větrání na dvou stranách? A kdyby, co předkem a třeba dírou v boku?
Děkuji za odpovědi
A napadlo mě, že bych třeba želvě ten předek nechával otevřený, když jsem doma, aby se mohla „proběhnout“.
Ještě nevím, jakou želvu přesně, ale líbila se mi zelenavá. Zatím ale koukám jen po obrázcích.

ryby se se želvama chovat dají, ikdyž želvy tu a tam nějakou uloví. Ale Ancistruse k nim zrovna nedávej, a to hned z několika důvodů...jednak Ancistrusi potřebují skutečně čistou, dobře okysličenou a nejlépe proudící vodu- což v nádržích s želvami zrovna moc nebývá- a navíc jsou poměrně pomalí, takže pro želvu snadná kořist. Jenže zároveň kořist, která vztyčí ostny a zasekne se želvě v tlamě, takže dojde ke zranění jak ryby, tak želvy ;-). Ve velkých nádržích se dají použít třeba gibbicepsi, ti jsou velcí, opancéřovaní a želvy už tolik jako kořist nerajcují.

v nádrži s korytnačkou mám čistú, okysličenú a prúdiacu vodu (výkonný filter). Korytnačka si tam dlhodobo žije nadpomery... :) Keďže je tam dosť miest, tak by som tam chcel nejaké ryby. Najlepšie také, čo aj trochu pomáhajú s čistením akvárka. Myslel som, že ancistrusky by sa dokázali ochrániť pred korytnačkou... Inak Ancistrusky nie sú také pomalé ako by sa mohlo zdať, vedia veľmi rýchlo plávať keď treba.

Gibicepsi sú príliš veľké, zas až také veľké akvárium moja korytnačka nemá.

Budem musieť o tom pouvažovať, ktoré ryby by boli vhodné, nakoniec tam dám gupky a bude pokoj. :)))

No já chovala jak Ancistruse, tak nádherňačky, takže vim, jak na tom oba druhy jsou. Ancistrusi nejsou dost rychlí na to, aby je želva nechytla a ta je dost blbá na to, aby je chytla a zkoušela sežrat. A oni se jí pak ostnama šprajcli v tlamce. Jednou mi k želvám přeskočil pancéřníček a zapíchnutého 3 ploutvema ho vyndat vyděšené želvě z huby byl skoro nadlidský výkon.