Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klec pro papouška horského kouřového

Dobrý den! Můžete mi prosím poradit s výběrem klece pro tohoto ptáka do ceny 2000 Kč? Našla jsem spoustu klecí , ale většina z nich se mi zdá moc malá, přece jen papouch není žádný drobek. Neznáte nějakého chovatele z okolí Brna? Díky

Prosím nechovejte tohoto papouška v bytové kleci, pokud možno žádného a když už na ochočení tak z běžnějších druhů doporučuji třeba rod Agapornis nebo nyní dost oblíbené Aymary pruhované a Pyrury hnědouché tyto druhy nemají potřebu tolik létat ale přesto by jim bylo nejlépe v páru stejného druhu, v létě ve venkovní voliéře a v zimě v zimovišti. Papoušky kouřové chovám ve voliéře cca 5x5m s dalšími druhy z Jihovýchodní Austrálie a kouřáci tuto voliéru maximálně využívají. Velmi rádi se sluní a sprchují v dešti čehož v bytě nedocílíte. :-)