Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elaphe bimaculata

Dobrý den, je tu nějaký chovatel elephe bimaculata? :) nebo někdo kdo má zkušenosti s chovem? :)Děkuji
Změna předmětu, původně: Elephe Bimaculata (Radar14) (Radar14)

Po pár letech chovu sklípkanů jsem se rozhodl pořídit nějakého nenáročného hada. Volba padla na bimaculatu, protože na internetu se píše, že jeden kus může žít v teráriu o rozměrech 50x40x30cm. Přesně tuhle velikost mám volnou. On tam teda nebude věčně, protože až mu porídím společnost, tak dostanou větší. Akorát se musí začít postupně, aby nové terárium nepopudilo správkyni mamahotelu. Jediný zádrhel smtím teráriem je ten, že v něm nějaký ten pátek žila T. stirmi. Tak by mě zajímalo, jestli když z něj vyklepu substrát, pak ho vysaju, vystríkám hadicí a vytřu hadrem, bude obyvatelné pro hada s ohledem na ty příšerné žahavé chloupky.