Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pár dotazů o želvách

Dobrý den, měl bych prosím pár dotazů:
1) Je problém s převozem želv z Německa k nám, které podléhají CITES?
2) Jak se provádí zápis otce mláděte želvy do CITES, když otec nelze určit, zvlášť když je to nějaký vzácný druh jako P. arachnoides, nebo P. planicauda a v 1 chovné skupině je víc samců? Omílám to zde sice pořád dokola, ale opravdu to nechápu.
3) Co je to Hamm? Zde na Teraporadně se na to často odkazujete, že se tam dají sehnat zvířata a odkazují se na to i v některých německých aj. inzerátech s želvami, třeba zde http://www.terraristik.com/tb/list_classifieds_int .php?category_selection=3&type_selection=0&split=2 0&ftsearch=
4)Stává se, že mají mláďata bezprostředně po vylíhnutí z vejce parazity?
5) Je normální, že má želva občas v moči pár malých urátů? Vet. Raška z Ostravy přes plazy mi říkal, že to normální je a také po tom co se mu vykálela na stůl, řekl, že je to "hlen s urátem" a že je to naprosto běžné. Bohužel jsem se ho nezeptal z čeho tedy ten hlen vzniká, a tak bych se Vás na to chtěl zeptat.
Děkuji moc.

1)NE (máš-li vše, co máš mít a hledat ti to fakt nebudu)
2) vypíší se č. RL všech samců ve skupině
3)Hamm je město v německé spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko, pořádají se tam teraburzy (zatím)
4)U savců je nakažení přes placentu běžné, u plazů "přes vejce" si myslím, že ne, přesně ti to poví jabula. Ekto může chytit z prostředí ihned.
5) ano

jen se divím, že ti to vše neobjasnil váš "guru" největší:))

Na jeho stránkách jsem byl párkrát (na upozornění, že si tam na mne ztěžují a pak pro "studium" na oponenturu
šílených simulací léta v zimě apod.):-)
A ne , že ho "nemám rád" - je mi vcelku fuk, jen mě vadí některé jeho ukvapené závěry a doporučení, kterými blbne některé nesoudné začátečníky. Toť vše.:-)

Whisky Tango Foxtrot? Kdo je guru nejvyšší? Tady chová a množí želvy příliš mnoho lidí na to, aby si takové označení směl kdokoliv nárokovat...
K otázkám v "otvíráku" vlákna - záleží na tom, jestli je to druh z EU-A nebo EU-B seznamu. Podrobnosti se najdou opravdu skoro všude. Relativně snadný transport zvířat do a z Německa je asi jediná výhoda, která pro nás plyne ze změny statutu na "Das EUroProtektorat" v rámci d´EUtchlandu...

Podle lupuse je onen "guru" Miloš Junek z euzelva.cz
Já sice také nesouhlasím s některými metodami (ročnímí obdobímí - útlum na jaře atd....), ale lupus to už řekl bych přehání, píše to skoro u všech mnou založených vláken, myslím si, že je to jinak dobrý chovatel (to zas omílám já).
Díky za odpovědi.

Mno mám od něj také nějaké želvy a musím napsat, že v nejlepším pořádku, jenom se maličko bojím, aby se nepokazil tak nějak vidinami "úžasných zítřků"...krapítek mám pocit, že už to tím začíná zavánět....
Neznám ho jako člověka téměř vůbec, nicméně co jsem od něj potřebovala ( a to i u želv, které nebyly od něj) vždy bez problémů poradil.
To jsem maličko odbočila od tématu, jen, že jsem též dumala, kdo je tím kýženým "guru" :-)
Ad metody - mně dost dlouho trvalo, než jsem je pochopila, bylo to na mně tak nějak složité :-), no nejsem zrovna IQ 180, ale zas si dám docela poradit, řekla bych, nicméně jsem kdysi těžila od Jetmara, nyní taky od p. Přikryla a když si to člověk tak nějak dá vše do kupy od těchto tří, tak zjistí, že zlatá střední cesta je ta nej,želvy prospívají,tak to je asi tím největším ukazatelem...:-)
Ještě jednou omluva za odbočku :-)

Dobrý den, měl bych prosím ještě jeden dotaz:
Znamená zdravotní problém u želvy když zapáchá, hlavně v oblasti řitního otvoru? Dočetl jsem se, že ano, ale mě želvy "smrdí" pořád (tím nemyslím chovný prostor, ale i ony samotné), hlavně samci a to celkem dost a nic jim není.
Prý je to známka zdravotního problému - např. hnis...
Děkuji.