Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Určení červa?

Měl bych dotaz, zda někdo určí červa na fotkách přiložených níže.
V poslední době mám na terase přilehlé k trávníku vždy večer a přes noc desítky těchto červů.
Jsou asi 4-5 cm dlouhý a široký kolem 5 mm. Nejvíce je jich, když prší.
Samotní červi by mi nevadili, ale žere je můj pes. Nejsou nějak jedovatí?
Na dlažbě se vyskytují i žížaly. Těch si pes ani nevšimne, ale červy žere, jak bonbóny.

Díky za určení. Vypadá to opravdu jako larvy tiplice. Minulý rok jsme měli podle fotek hodně dospělců kolem domu. Jelikož jsem se dočetl, že při přemnožení může zdecimovat trávník, mám se na co těšit. Psa budu nejspíš večer vypouštět více. :-D
Napadlo mě, jestli by se mohli larvy také dát zkrmovat ještěrkám.