Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Hroznýš a deratizace

Prosím o radu. Bohužel bydlím v paneláku, kde se ve vedlejším vchodě objevily štěnice. Tudíž se bude dělat postřik ve všech bytech. Mám 3m hroznýše královského a potřebovala bych poradit, co s ním v době postřiku. Předpokládám,že by pro něj mohl být postřik toxický a tudíž na tu dobu,kdy se stříkat bude bych ho měla dát někam (no,fakt nevím kam) mimo stříkané místnosti.....je to tak?

Děkuji za odpověď :)
No,mám na něj přepravní bednu...ale asi ne moc přátel,co by chtěli domů velkého hada :)
Ale vzhledem k tomu,že tam přímo upozorňují,že je to látka pouze kontaktní...nestačilo by uklidit ho pouze na pár hodin? Jen co látka zaschne? Mám bednu s větráním a myslím,že by tudíž nebyl problém ho nechat do večera na zaskleném balkoně.
Ale nedokážu posoudit,co za sajrajt to bude.
Neřeším jen hada,ale i další zvěřinec.

No,tak to já tedy taky přesně nevím. Ale jak mi řekla spousta chovatelů,tak jsem přímo volala do té firmy. Bylo mi řečeno,že se používá aerosol, který se při aplikaci dostane úplně všude. Že se usadí i ve vodě (mám i obojživelníky žijící převážně ve vodě). Prý je to toxické i pro veškeré plazy. Při aplikaci musí pryč i veškeré ostatní zvířectvo. Po zaschnutí by prý už problém být neměl. Trochu si říkám,zda pokud to pes olízne vlhkým jazykem a tudíž to opět namočí,zda mu o neuškodí,ale prý ne. No,mám pidi psa a má nemocná játra. Vzhledem k tomu,že se pak nesmí nic omývat ani vytírat a po několika týdnech se má aplikace opakovat,jsem z celé té akce nervozní :( Tedy samozřejmě nejen já,ale celý panelák.