Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon jemenský, Repti Glo - 5.0 nebo 10.0?

Dobrý den, potřebuji poradit :-D Právě jsem se dočetla, že chameleon jemenský nemůže mít Repti Glo 10.0 kvůli poničení zraku a případnému úhynu. Ale četla jsem i, že chovatel dlouhodobě používal RG 10.0 a bez problému. Já mám tedy RG 10.0 a nově pořízeného chamíka (3-měsíčního) a trochu se o něj bojím. :-(
Děkuju za rychlé reakce.

Tak to je jasný, že ne na dně, ale záleží, jak blízko k ní má chameleon přístup. Narozdíl od pětkového reptigla, které má nové dosah uvb do nějakých 30 cm, má tohle dosah cca do 50 cm. Jinak u těch desítkovejch reptiglo to byla údajně jen nějaká vadná série a dneska je to nově tuším Reptile UVB 150...tak už by tenhle problém mohli mít vyřešenej. Pro chov chameleonů je ale nejčastěji používaná a hlavně osvědčená ta pětka, takže asi není důvod vymýšlet něco, co už je vymyšlené, zvlášť pro začátečníka. Když už tam ale jemeňák má to 10.0, tak bych ho tam nechala.