Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Furcifer pardalis - svlek

Všechny zdravím...opět.

Mladému je okolo 3 měsíců. Je to měsíc, co jsme si ho přivezli a do dnešního dne jsem nezaznamenal známky svleku. Jelikož ho máme na očích každý den, silně pochybuji, že bychom to přehlídli... :/ Nikde jsem se nedohledal interval svleků u mláďat, ale tohle už mi přijde dlouho. Přikládám pár fotek tera a chamíka. Rosíme dvakrát denně, někdy vícekrát, ale jen na rostliny kvůli pití. Cvrčky žere tak jednoho až dva za den. Nedokáži říct přesně, protože v teráriu se nedají dohledat. Motýlky ani mouchy ho zatím nezajímaly, ale vypadalo to, že octomilku nějakou chytil. Jednou za týden zkoušíme moučňáka, ale ty moc nechce...

Vitamíny-Reptivite jednou týdně, pětkrát týdně vápník, jednou za týden nesypeme. Výbojka SolarRaptor 70w, bodovka 40w. Teplota na výhřevu okolo 30°C+.

[DSCF4731.jpg]
[DSCF4732.jpg]
[DSCF4733.jpg]
[DSCF4734.jpg]
[mod]Změna předmětu, původně: Furcifer Pardalis - svlek (cejna)[/mod]

Tak ale v terárku si pak těch svleček nejde nevšimnout, obzvlášť pokud je pod drobnohledem tak, jako tohle.. ;)

Pro zadavatele - chápu, že chceš mít všechno pod kontrolou, ale fakt tolik neplaš ;) Ono na to svlíkání neexistujou žádný pravidla, který by říkaly, že pokud se ti chamleon co dva tejdny nesvlíkne, je něco špatně. A zrovna těm pardálům docela trvá, než se v růstu trošku rozjedou...