Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Furcifer pardalis- prosím o pomoc s teráriem

Ahoj, jsem úplný začátečník a i když jsem toho hodně načetla a stejně se radši zeptám, terárium máme skoro hotové už jen zvětšit větrací otvor dole a právě kvůli tomu sem píšu. Za jak dlouho po orosení má uschnout sklo? Teplotu má od 20°C do 37°C°a vlhkost něco pře 60% a po orosení i 80%. Přidávám i foto kdybyste měli někdo připomínky či rady, ráda se poučím. Děkuji předem za odpovědi :-)

Píšeš, že budete dodělávat větrací otvor dole.. A co nějaký větrání nahoře? Pro pardála ideálně celej strop, k tomu máte, zdá se, dost daleko :-/
Jinak takovýto "při správnym větrání kapky vyschnout za XXX minut", tim bych se až tak neřidila. Je prostě potřeba mít pořádný větrání v horní části terárka (ideálně ten strop nebo aspoň jeho větší část, ne jen nějakej proužeček) plus nějakej pruh ve spodní části, aby vzduch přirozeně cirkuloval. A rosit tak nějak střídmě, ne že se v terárku udělá prádelna, prostě aby byly na listech kapky na napití, jak když padne rosa.

Jinak osvětlení bída. Zaprvý o ten výhřev se vám bude moct pálit (lepší dát ho nad terárko - i k tomu se mimo jiný hodí ten pletivovej strop), zadruhý to reptiglo takhle vmáčkutý našikmo mi nepřijde moc efektivní - to zvíře se k němu moc nedostane, lepší je ho zavěsit tak, aby se okolo něj chameleon oplendoval co nejčastějš, má dost malej dosah.. Plus ideálně ještě dosvítit bílou zářivkou..

No, ještě na tom trochu zapracujte, než tam chaleona pošlete ;)