Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Varanus acanthurus

Zdravím,potřeboval bych poradit s výchovou tohoto ještěra.Problém je v tom,že je stále zalezlý pod kamenem.Kdykoliv projdu kolem terária hned uteče,je strašně plachý.Jak ho mám vytrénovat aby si na mě zvykl?Děkuji za vaše rady
Změna předmětu, původně: Varanus Acanthurus (Radar14)

Tak ještěři atd. nejsou kočky takže asi nijak je to na něm jestli se mu bude chtít .Nijak bych ho nestresoval třeba častým vytahováním to by mohl buď trochu zlepšit nebo prohloubit ve větší agresi že by začal kousat atd. . Můj chameleon je to stejný jen otevřu a už na mě prská .

Přesně tak, ideální je to pomocí vajíček - nejdřív je pokládat v blízkosti zvířete a postupem času i z ruky, je to pro ně největší pochoutka. Tenhle postup v jedné ze svých knížek popisoval už Gerald Durell. Jen to chce u těch menších sehnat vejce adekvátní velikosti, já dávám ročním stepákům křepelčí. A nepřehánět to, zmlsávají se jimi a taky po nich tloustnou.