Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem leguán asi nemoc prosím pomoc

Dobrý den mám problém nedávno jsem začal chovat leguána
koupil jsem ho na trhu v Ostravě na Černé louce aklimatizoval se vypadal spokojeny zvykal jsi i na moji ruku ale dneska jsem přišel z praxe a leguán vypadal jako kdyby měl břicho "nafouknute" nejedl nic (ráno jsem mu dával plnou misečku strouhané okurky) přijdu večer z praxe leguán leží v misce skoro se nehýbá nwm co se stalo ani co se děje tak jsem mu zapnul zářivku (reptiglo 2.0) denně mu měním vodu(přesněji rajec neperlivá voda) když jsem byl doma tak leguán začal padat na levou stranu a spadl z asi 10 cm na sklo nic se mu nestalo (aspoň myslím) nevím co si mám počít prosím pomozte mi Děkuji předem

Nechci malovat čerta na zeď, o leguánech toho moc nevím, ale tohle je podle mě zvíře nad hrobem.

To mu svítíte jen tou zářivkou? Jak probíhalo zvykání na ruku? Protože z toho, co je vidět na fotce mám spíš dojem, že zvíře s nedostatkem úkrytů, bez pořádného výhřevu, krmené nic moc stravou a následně vytahované z terárka to prostě vzdalo a "ochočení" byl spíš projev apatie.

Spal - jakože se zavřenýma očima? To se spíš chodil ohřát. Takže tam fakt máte jen tu zářivku a ta byla ještě k tomu zhasnutá?

Podívejte pokud se chcete pohnout někam jinam než směr mrazák, bylo by dobré pořádně popsat podmínky - čím svítíte, čím topíte, jak dlouho ho máte (2 měsíce?), jaké máte v teráriu teploty.

Pokud chcete leguána od mláděte, moc nedoporučuju obrovské terárko hned ze startu. Bude si hůře zvykat na pohyb a přítomnost někoho v terárku (myslím manipulaci-výměnu vody atd.). Pořádně bych si promyslela jeho chov, kvůli místu, financím a mazlivosti. Dobudoucna počítejte s terárkem min. 2m výška, 2m šířka a 1,5m hloubka. Pokud chcete aby zvíře prosperovalo, počítejte s nákupem kvalitního osvětlení(nemyslím od Exoterry), vitamínů, veterin.péče, strava atd. - to už je v tisících. A mazlit se s vámi opravdu nikdy nebude.Nechá se pohladit, když sám bude chtít, ale pes ani kočka z něj nikdy nebude.