Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potřebuji rychlou pomoc - hladová kudlanka

Ahoj, pořídila jsem si párek kudlanek. Prodávající říkal, že holku mám krmit častěji a kluka tak jednou do týdne. Dnes jsem si ale všimla, že kluk je takový oslabený, pohybuje se jak lenochod a má úplně plochý abdomen. Hned jsem mu hodila mikrocvrčka, „přinutila“ jsem ho ho chytit, ale on ho jen drží a nebaští a furt vrávorá :.( Je možné mu nějak pomoci získat energii, aby měl na cvrčka chuť? Dát mi ke kusadlům kapku vody s cukrem, medem nebo tak něco? Nebo jsem to zanedbala a není mu pomoci? :.( Nevím přesně, kolik mu je, ale odhaduji tak L3...

Nejeví zájem o kořist,protože se nejspíš chystá ke svleku.Potřebuje hlavně klid a možná lehce zvednout vlhkost mokrým ubrouskem.Pokud je příčina jinde,tak mu už stejně nepomůžeš.Blížící se svlek jde poznat podle jakoby zduřelých náznaků křídel.Hlavně ho už nepoštuchuj.

Krmit jednou do týdne ? Kudlanky nejsou pavouci... Pokud L1 kudlanka týden nežere, tak je většinou po ní... L3 vydrží asi o něco víc, ale tak nějak nevidím důvod krmit 1x týdně.
Spíš to chtělo samici krmit denně a udržovat ji v místech s o pár C vyšší teplotou než samečka a samečka krmit tak 1x za 2-3 dny a nechat pokojovou teplotu... Tím byste si více než dostatečně zajistila, že vám samice dospěje před samečkem.

Obecně mláďata bezobratlých (NE dospělé) je možné krmit co se do nich vejde, aniž by to na ně mělo nějaký negativní vliv (samozřejmě zajistit, aby předkládaná potrava nesežrala je, když už nebudou chtít)

edited to Nuty: taky záleží na velikosti kudlanky a předkládané potravy. L3 kudlanka může mít (záleží na druhu) klidně 2 cm. Jestli dostávala 1x týdně mikrocvrčka...