Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mamba zelená

Dobrý den přátelé, kolegové a rádci,

věnuji se chovu hadů již více než 15 let. Od užovky červené, krajty královské a krajty zelené až po zmiji ruzkatou a rohatou. Nicméně už deset let touzim po mambe zelene. Přečetl jsem snad všechny dostupné knížky (v češtině i angličtině), desítky článků a diskuzí, viděl stovky, ne-li tisicie videí, navštívil většinu dostupných míst, kde se nachází a troufam si říct, že jsem připraveny. Avšak rad bych znal Váš názor, popř. zkušenosti, neboť me přímé zkušenosti s "jedaky" jsou omezeny pouze na výše uvedeny rod Vipera (hady kamarádů, které občas hlidam nepocitam).

Děkuji předem za Vaše názory, rady, zkušenosti a kritiku.

Mám ji z Německa, import Ghana. Zejtra ji blejsknu.:-) Vypadá dobře a zatím žádné známky agresivity. Dokonce je v budce, z čehož jsem měl docela strach, že tam nepoleze... Na iFauna má někdo taky nabídku na D. jamesoni kaimosae z Ghany, nick worldanimaltradingcompany, nějaké zkušenosti? Že bych doparoval... :-D

Hmm Ghana, tak to zas muze bejt vsechno jinak.. Urcite blejskni, zajima me to.. ;-) Me do budek, korku vzdy lezli vsechny mamby. :-) Agresivni nebyvaji, vetsinou jen zplostuji krk a to obvykle staci na respekt. Po case uz ani to nedelaj, jsou to pohodova zvirata. Pokud nejsou problemy. Je to jen ma domenka, ale problemy se mi u jamesonek vyskytli behem prvnich ctrnacti dnu. Predtim vypadali bezvadne a zrali a zdalo se, ze to bude v klidku. Vsimej si zejmena hlavy, kdyz zacne natykat a mit ji nedovrenou, je to prusvih, obvykle koncici smrti. Samce mam po smrti, holku drzim na zivu na CCL a vitaminu C, nezhorsuje se to, ale ani nezlepsuje. Obe byli mlada zvirata, trosku vetsi juvenilove. Zda se, ze ty problemy souvisi z importem-dehydratace dlohodobejsiho charakteru, na ktery jsou holt vlhkomilne jamesonky citlive. Proto jsem si ted vzal adultni zvire, ktere bylo v opravdu bezvadne kondici, tak verim ze mam sanci. Uz si vzala jednu mysku a zacina vylezat z budky, ale v sobotu to bude teprve tyden, takze juchat budu nejdrive po mesici. Tak drzim palce, at to da a pis prubezne nake informace, at se k necemu dobereme a bude jich v chovech pak na zivu vic. :-) Toho importera klidne zkus, ale plati cim drive zvire vezmes, tim ma vetsi sanci.. ;-)